84 پروژه در فیروزکوه افتتاح می شود

84 پروژه در فیروزکوه افتتاح می شود


به گزارش ایرنا؛ مهدی یوسفی جمارانی، به مناسبت آغاز هفته دولت و در سخنان پیش از خطبه های نماز عبادی – سیاسی جمعه فیروزکوه اظهار داشت: این شهرستان در زمینه آبزی پروری و دامداری سبک، از رتبه نخست در استان تهران برخوردار است.
وی در ادامه با اشاره به آغاز طرح های اقتصادی و سرمایه گذاری بیان داشت: امروزه نرخ بیکاری در فیروزکوه به 6.6 کاهش یافته و امید است با تلاش روز افزون شاهد ریشه کن شدن نرخ بیکاری در این شهرستان باشیم.
این مقام مسئول با اشاره به سخنان استاندار تهران در سفر اخیر وی به فیروزکوه و بازدید از روستاها، گفت: رونق روستایی در این شهرستان بیش از دیگر شهرستان های استان است و روستاهای فیروزکوه بسیار پویاتر از شهر هستند.
یوسفی جمارانی تاکید کرد: اقدامات مثبتی در زمینه طرح هادی و افزایش بافت روستاها به منظور تامین فضای مورد نیاز مسکونی انجام شده است تا با جلوگیری از ساخت و ساز غیر مجاز و تخریب سازه ها، از اتلاف منابع کل کشور پیشگیری شود.
وی در ادامه ابراز کرد: با توجه به اینکه دولت نمی تواند به تنهایی و بی نیاز از مردم کشور را به خوبی اداره کند، و باید از ظرفیت جریانات متفاوت استفاده شود، اخیرا نزدیک به 500 نفر از نخبگان و فرهیختگان که در جهت توسعه شهرستان ایده های مناسبی دارند، شناسایی شده و نظرات و ظرفیت آنها مورد توجه قرار می گیرد.
وی ابراز کرد: با تجمیع سلایق مختلف جامعه می توان خطرات مهلک را مهار کرد و با وحدت و همبستگی تمامی نقشه های های استکبار، علیه جمهوری اسلامی ایران را متوقف و بر آنها پیروز شویم.
این مقام مسئول در ادامه با اشاره به اقدامات دولت دهم و یازدهم در روستاها، تصریح کرد: طرح توزیع اعتبارات و تفویض اختیار تصمیم گیری در خصوص نیازمندی های روستا با رای و نظر شورای اسلامی روستاها که منتخبین اهالی هستند به نتایج مثبتی رسیده و منجر به تحول قابل توجهی در توسعه روستایی به معنای واقعی شده است.
فرماندار فیروزکوه افزود: ایران اسلامی در تمامی عرصه ها نقش آفرین است و تصمیم گیری بدون اخذ نظر جمهوری اسلامی امکان پذیر نیست، که این مهم دستاورد مجاهدت ملت سرافراز ایران به رهبری معمار کبیر انقلاب و مقام معظم رهبری است.
به گزارش ایرنا، فرماندار شهرستان فیروزکوه در این نشست، به تخصیص 1 میلیارد تومان اعتبار مازاد اعتبارات جاری جهت توسعه روستایی، تشکیل اولین شورای مشورتی جوانان در شهرستان، افزایش مساحت بیمارستان امام خمینی (ره) از 20 متر به 250 متر و افزودن ICU و دیالیز به این بیمارستان، تجهیز سالن کارگری و افزایش ظرفیت اشتغال مستقیم و غیر مستقیم به عنوان اهم اقدامات اخیر انجام شده، اشاره کرد.
شهرستان فیروزکوه 40 هزار نفر جمعیت، در شمال شرقی پایتخت واقع شده است.
تهرام/9897//1348

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس