88 برنامه اوقات فراغت برای دانش آموزان اجرا می شود

88 برنامه اوقات فراغت برای دانش آموزان اجرا می شود


به گزارش خبرنگار ایرنا، علیرضا کاظمی روز شنبه در آیین افتتاح فعالیت های تابستانی واحدهای آموزشی و پرورشی سراسر کشور در کانون فرهنگی تربیتی سلمان فارسی منطقه 10 تهران اظهار داشت: در طول هشت هفته، 9 برنامه محوری در کانون ها، 10 برنامه در معاونت تربیت بدنی، 37 برنامه در معاونت پرورشی، 6 برنامه در سازمان دانش آموزی، 14 برنامه در اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان، 4 برنامه در بسیج، هشت برنامه در سازمان جوانان هلال احمر اجرا می‌ شود.
وی گفت: برنامه‌های تابستانی اوقات فراغت در پنج محور؛ مهارت‌های ارتباطی معرفتی، هویتی و بصیرتی، مهارت‌های فرهنگی، هنری و فعالیت‌های نشاط آور و شادی بخش، مهارت‌های حرفه‌ای، مهارت‌های اقتصادی و اشتغال‌زایی و مهارت ‌های ورزشی و سلامت پیش‌ بینی شده است.
کاظمی با اشاره به فعالیت 33 هزار پایگاه اوقات فراغت در سطح کشور پیش بینی کرد که امسال 5 میلیون نفر از برنامه های این پایگاه های تابستانی بهره مند شوند.
معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش، رویکرد برنامه‌های اوقات فراغت دانش آموزان در فصل تابستان را تعلیم و تربیت تمام ساحتی با تمرکز بر ساحت‌های غیرعلمی، عدالت آموزشی و پرورشی، مهارت آفرینی و توسعه مهارت اجتماعی، حمایت از کالای ایرانی، تمرکز بر فعالیت‌های نرم فرهنگی و توجه به مناطق روستایی، هم افزایی فعالیت‌ها و برنامه‌ریزی با توجه به ذائقه دانش‌آموزان عنوان کرد.
کاظمی با اشاره به برگزاری برنامه‌های اوقات فراغت در چهار سطح منطقه ای، استانی، کشوری و بین المللی گفت: سیاست های اجرای این فعالیت ها به استان ها ابلاغ شده تا با توجه به شرایط بومی هر منطقه فعالیت خود را آغاز کنند.
وی افزود: برنامه‌های تابستان برگرفته از عنوان سال «حمایت از کالای ایرانی» اجرا می‌شود و زمینه ‌های لازم برای مهارت‌آموزی، کارآفرینی و اشتغال‌زایی فراهم خواهد کرد.
معاون وزیر آموزش و پرورش در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه برنامه ‌های اوقات فراغت دانش ‌آموزان منحصر به تابستان نیست، افزود: ما فعالیت‌های اوقات فراغت را در 2 مرحله برگزار می‌کنیم.
کاظمی با اشاره به اینکه بیشتر فعالیت‌های حوزه معاونت پرورشی و فرهنگی در طول سال تحصیلی اتفاق می‌افتد، اظهار داشت: حجم فعالیت‌ها در طول سال بالاست اما فعالیت‌های تابستانی نقطه عطف فعالیت‌ های اوقات فراغت است.
وی گفت: اوقات فراغت فرصتی برای جبران زمان از دست رفته در طول سال تحصیلی و ایجاد قشربندی جدیدی در بین دانش‌آموزان است که این فرصت جدید بستری برای رشد، شکوفایی استعدادهای دانش آموزان و ارتقای سلامت جسمی و روانی آنان فراهم می کند.
معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش افزود: همچنین اوقات فراغت فرصتی را برای بازآوری روحیه نشاط و شادابی دانش آموزان برای ورود به مرحله جدید فراهم می کند.
کاظمی گفت: به دستور وزیر آموزش و پرورش برای نخستین بار بسته سیاستی کامل از تمام فعالیت‌ های آموزش و پرورش تدوین شده و به استان‌ ها ابلاغ کردیم.
عبدالرسول کریمی معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش شهر تهران نیز در این آیین، غنی‌سازی اوقات فراغت دانش‌آموزان را از اهداف برپایی پایگاه های اوقات فراغت عنوان و ابراز امیدواری کرد که در این پایگاه ها استعدادهای دانش‌آموزان به نحو مطلوب شناسایی شئخ و پرورش داده شود.
وی، ایجاد شادی و شادابی، توسعه کارآفرینی را از دیگر اهداف پایگاه های اوقات فراغت عنوان کرد و افزود: با هماهنگی با معاونت آموزش متوسطه تلاش می‌کنیم ضمن اینکه دانش‌آموزان سال خوبی را داشته باشند، مهارتی را نیز فرا بگیرند.
کریمی با اشاره به تعاملات خوب آموزش و پرورش با شهرداری تهران در برپایی پایگاه های اوقات فراغت و برنامه های این پایگاه ها اظهار داشت: امسال بیش از 900 پایگاه تابستانی در شهر تهران فعالیت خواهند کرد.
معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش شهر تهران درباره اردوهای دانش‌آموزی گفت: این اردوها از 23 تیرماه تا 15 شهریورماه با حضور 4هزار و 400 دانش آموز در اردوگاه رامسر برگزار می شود.
وی با اشاره به اجرای طرح «تکاور کوچک» در کانون فرهنگی تربیتی مفتح افزود: این طرح با هدف ترویج فرهنگ شهادت و ولایتمداری از امروز آغاز می‌شود.
کریمی از همکاری تشکل‌های دانش‌آموزی در برگزاری برنامه‌های اوقات فراغت خبر داد و گفت: در تهران سه اردوگاه استانی، 22 کانون با بیش از 200 رشته و بیش از 60 استخر فعالیت می کنند.
آیین افتتاح فعالیت های تابستانی واحدهای آموزشی و پرورشی سراسر کشور روز شنبه با حضور سیدمحمدبطحایی وزیر آموزش و پرورش، علیرضا کاظمی معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش، علی رمضانی مدیرکل فرهنگی و هنری، اردوها و فضاهای تربیتی وزارت آموزش و پرورش، عبدالرسول کریمی معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش شهر تهران و جمعی دیگر از مسئولان در کانون فرهنگی تربیتی سلمان فارسی منطقه 10 تهران برگزار شد.
تهرام/7245//1348

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس