90 کارخانه در تهران راه اندازی شد

90 کارخانه در تهران راه اندازی شد


به گزارش روز چهارشنبه سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران، نعمت الله ترکی در بازدید از واحدهای صنعتی شهرک صنعتی سالاریه و خیرآباد و کارخانه تولید لوله پلی اتیلن افزود: برای ساماندهی واحدهای صنعتی و صنفی در سطح استان تهران جلسات متعدد با تولیدکنندگان و بازدید های میدانی بسیاری انجام دادیم، با وجود مشکلات اقتصادی و تحریم در کشور، طی سه سال گذشته 90 کارخانه در جنوب پایتخت راه اندازی شده که از این تعداد 53 واحد جدید است.
وی با اشاره به اشتغال حدود 100 نفر در هر کارخانه، افزود: واحدهای تولیدی با سرمایه گذاری 150 میلیارد تومانی آغاز به کار کرده اند و ما فقط زمین وشهرک صنعتی در اختیار آن ها گذاشتیم.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران با اشاره به محدودیت فعالیت واحدهای صنعتی در شعاع 120 کیلومتری استان اظهارداشت: صنایع هایتک به همین منظور ایجاد شده اند که نمونه آن شرکت تولید کننده لوله های پلی اتیلن با اقطار مختلف تا 3 متر است که این لوله ها در پروژه انتقال آب پساب جنوب تهران به دشت ورامین مورد استفاده قرار می گیرد.
همچنین ظرفیت انتقال پساب تصفیه شده تصفیه خانه جنوب پایتخت سالانه یک میلیارد و 250 میلیون مترمکعب است. این حجم برای مصارف صنعتی، کشاورزی جنوب تهران از جمله شهرستان های جنوب شرق این استان استفاده می شود، برای انتقال این حجم از آب، نیاز بود که لوله هایی با قطر 3 متر تولید شود که تا پیش از این امکان تولید آن در کشور وجود نداشت.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران ادامه داد: با همکاری بخش خصوصی و به منظور تأمین لوله های مورد نیاز در سراسر کشور، این کارخانه در شهرک صنعتی سالاریه ورامین راه اندازی شد و هم اکنون کار تولید لوله های مورد نیاز درحال انجام است که از آن علاوه بر انتقال پساب جنوب تهران، در استان خوزستان و نیز خط انتقال 300 کیلومتری حوزه کردستان به کرمانشاه استفاده می شود.
ترکی با تاکید بر توجه ویژه دولت برای حل مشکل تولیدکنندگان، گفت: در حال حاضر 35واحد در شهرک صنعتی سالاریه و ورامین با ظرفیت 40 درصد مشغول به کار هستند که به زودی برای رفع مشکلات آن ها در ستاد رفع موانع تولید و تسهیل تصیم گیری می شود.

*افتتاح بزرگترین بیمارستان تخصصی کشور در شمال تهران
رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران از ایجاد بیمارستان یک هزار تختخوابی شهدای تجریش تا 2سال آینده به عنوان بزرگترین بیمارستان تخصصی کشور در شمیرانات خبرداد و افزود: تا پایان برنامه ششم توسعه برای کاهش مشکلات بهداشت و درمان شهرستان سه بیمارستان در شمیرانات احداث و بیمارستان یکهزار تختخوابی شهدای تجریش تا 2 سال آینده به عنوان بزرگترین بیمارستان تخصصی کشور در شمیرانات افتتاح می شود.
ترکی با بیان اینکه پنج بیمارستان تخصصی در شهرستان شمیرانات خدمات رسانی می کند که در سطح کشوری مراجعه بیمار دارد، عنوان کرد:در این جلسه مقرر شد تا پایان برنامه ششم توسعه در شمیرانات امکانات خانه های بهداشت شهرستان با تأمین کامل منابع مهیا شود.
وی با بیان اینکه گردشگری و ورزش 2 حوزه پیشران توسعه در شمیرانات است، افزود: برخورداری از مناظر بکرطبیعی و هتلینگ در شمیرانات و وجود فضای ورزشی کوهنوردی و پیست اسکی ویژگی گردشگری ممتازی برای شمیرانات است.
وی به وجود ٤٣ روستا در شمیرانات در بخش سد لتیان اشاره کرد و اظهارداشت: آبرسانی و تصفیه فاضلاب این روستاها نیاز به تصمیم گیری دارد تا پایان برنامه ششم توسعه همه روستاهای بالادست سد از آب شرب و امکانات تصفیه فاضلاب برخوردار شوند.
همچنین در این جلسه از سوی رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران مطرح شد؛ بیش از ٧٠ درصد مصوبات سفر استاندار تهران به شهرستان شمیرانات و در جلسه شورای برنامه ریزی استان مشترک با کمیته شهرستان اجرا شده است.
تهرام/7247/ 1539

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس