92 درصد وامهای ازدواج درسال 96 محقق شد

92 درصد وامهای ازدواج درسال 96 محقق شد


مسعود سلطانی‌فر عصر دوشنبه در همایش جوان – امید – زندگی که با حضور جوانان نخبه، فرهنگی و ورزشکار شهرستان دماوند در سالن آمفی تئاتر سینما پرستو این شهر برگزار شد گفت: برای تحقق دستاوردهای بزرگ و ارزشمند و حرکت در مسیر سازندگی نیازمند استفاده از ظرفیت ها و ایجاد امکانات و توزیع عادلانه توازن هستیم.
وی با بیان اینکه عرصه ورزش در تمامی دنیا تنها ابزاری است که می توان با قیمت محدود، زمینه شادمانی و همدلی و اتحاد یک ملت را فراهم کرد، افزود: یکی از مهم ترین اهداف دولت گسترش ورزش همگانی در سطح کشور است تا با امکانات مناسب و تامین فضاهای ورزشی و همچنین برگزاری دوره های آموزشی موجب سرگرمی، نشاط و شور جوانی در جامعه باشیم.
وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه در یک سال گذشته موفقیت‌های ورزشی کشور در جهان قابل توجه بوده است، گفت: تیم ملی ایران برای نخستین بار است که بدون داشتن استرس به جامعه جهانی صعود کرده و همچنین سه تیم باشگاهی ایران توانستند به دیدارهای حذفی جام قهرمانان باشگاه‌های آسیا صعود کردند.
وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه فعالیت های این نهاد تنها به حوزه ورزش معطوف نمی شود، افزود: یکی از اقدامات ارزشمند دولت در حمایت از حوزه جوانان، گسترش سازمان های مردم نهاد بوده که از سال 92 با داشتن کمتر از یکصد NGO در این حوزه، هم اکنون تعداد سازمان های مردم نهاد از مرز 2 هزار سازمان گذشته است.
سلطانی‌فر در خصوص تسهیلات قرض‌الحسنه وام ازدواج برای زوج های جوان نیز گفت: در سال 92 سقف تسهیلات برای هر نفر تنها به 3 میلیون تومان محدود می شد اما این مهم در سال 95 به 10 میلیون تومان افزایش یافت و امسال نیز با دستور رئیس جمهوری و تصویب مجلس این میزان به 15 میلیون تومان رسید.

**ساخت خانه جوان در شهرستان دماوند در صورت تامین زمین
این مقام مسئول همچون با اشاره به توسعه خانه های جوان با هدف افزایش فعالیت های علمی، فرهنگی، سیاسی و … جوانان نیز بیان کرد: در سال 92 هیچگونه خانه جوان در کشور وجود نداشت ولی امروز این میزان به مرز یکصد مورد رسیده است و تا پایان سال جاری به 150 مورد خواهیم رساند و با جدیت دنبال خواهیم کرد.
وی ادامه داد: این مرکز با هدف رشد و توسعه و همچنین ایجاد همفکری و تبادل اطلاعات بین جوانان احداث می شود و این وزارتخانه آمادگی دارد در صورت تامین زمین، تخصیص اعتبار و ساخت خانه جوان دماوند در دستور قرار گیرد.
وزیر ورزش و جوانان از دیگر موضوعات مهم این نهاد را تلاش در جهت تحکیم بنیان خانواده‌ها دانست و تصریح کرد: آمار طلاق به ویژه در سال های ابتدایی زندگی در برخی از شهر‌ها رو به افزایش است که در این راستا دفاتر مشاوره ایجاد شده تا این مراکز زوجین را در بدو ازدواج با مشاوره، راهنمایی کنند.
سلطانی‌فر تأمین اشتغال و مسکن جوانان را از دیگر موضوعات در حال پیگیری دانست و گفت: با تلاش مسئولان و همدلی و همراهی جوانان باور داریم که در آینده شاهد افتخار آفرینی قشر جوان ایرانی در عرصه های مختلف هستیم.
وی در پایان با اشاره به بازدید از پیست اسکی آبعلی به عنوان قدیمی‌ترین پیست اسکی کشور ، بیان کرد: با تلاش مسؤولان شهر آبعلی و شهرستان امید است در کوتاه‌ترین زمان کار بازسازی و توسعه این مرکز تفریحی و ورزشی انجام شود.
لازم به ذکر است در این مراسم تعدادی از جوانان شهرستان مطالبات خود را در حوزه ورزش، اشتغال و ازدواج، علمی و فرهنگی بیان کردند و در پایان مراسم از تعدادی فعال و نخبه جوان منطقه تقدیر شد.
شهرستان دماوند با جمعیتی افزون بر 100هزار نفر در 45 کیلومتری شهر تهران واقع شده است.
*برای اطلاع از اخبار متنوع انتشار یافته در شبانه روز با کانال ایرنا استان تهران در تلگرام به نشانی IRNATEHRAN@ همراه شوید.
تهرام/7246//1348

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس