آتش نشانان و عوامل اورژانس در بوستان های پایتخت مستقر شدند

آتش نشانان و عوامل اورژانس در بوستان های پایتخت مستقر شدند


به گزارش خبرنگار ایرنا؛ همزمان با روز طبیعت و حضور پرشور مردم در پارک ها و سایر مراتع جنگلی و فضاهای سبز شهر و اطراف تهران و به منظور تامین ایمنی و همچنین در صورت نیاز انجام اقدامات درمانی عوامل آتش نشانی و اورژانس در کنار مردم در این اماکن مستقر هستند.
سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران روز سه شنبه در این باره به خبرنگار ایرنا گفت: از ساعت 7 صبح امروز بیش از 500 آتش نشان به منظور تامین ایمنی شهروندان در 240 نقطه از پارک ها و فضاهای سبز و جنگلی شهر و حتی اطراف تهران با استفاده از خودروهای سبک و سنگین مستقر هستند.
سید جلال ملکی افزود: مدیران عملیاتی سازمان آتش نشانی نیز با استفاده از خودروهای در اختیار مشغول گشت زنی هستند.
وی ادامه داد: تمامی ماموران 130 ایستگاه آتش نشانی شهر تهران در روز 13 فروردین ماه در آماده باش کامل هستند و استقرار آتش نشانان تا ساعات پایانی امشب ادامه دارد.
سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از شهروندان خواست که با عوامل آتش نشانی همکاری داشته و همچنین از روشن کردن آتش در فضاهای سبز و جنگلی خودداری کرده و برای طبخ غذا حتما از اجاق های تعبیه شده در پارک ها استفاده کنند.
وی همچنین به شهروندان توصیه کرد که در صورت بروز هر گونه حادثه ای ضمن فاصله گرفتن از محل حادثه مراتب را به سامانه 125 و یا تیم های استقرار یافته در محل اطلاع دهند.

** عوامل اورژانس در 350 نقطه از پارک های تهران مستقر هستند
همچنین مدیر روابط عمومی مرکز اورژانس تهران نیز در این باره به خبرنگار ایرنا گفت: تیم های عملیاتی مرکز اورژانس تهران نیز از ساعت 7 صبح امروز در 350 نقطه از پارک ها و بوستان های شهر تهران مستقر هستند.
محمد کرم درآبادی افزود: تکنسین های اورژانس به همراه 200 دستگاه آمبولانس و 150 دستگاه موتورلانس به همراه بیش از 500 نفر اعم از پزشک، پرستار و کارشناس فوریت های پزشکی تا پاسی از شب در بوستان ها و فضاهای سبز شهر و اطراف تهران مستقر هستند.
وی از شهروندان خواست که با عوامل اورژانس همکاری داشته و در صورت نیاز به خدمات درمانی مراتب را به سامانه 115 و یا تیم های استقرار یافته در محل اطلاع دهند.
همچنین عوامل خدمات شهری شهرداری تهران در بوستان ها و پارک ها مشغول خدمات رسانی به شهروندان هستند و همچنین عوامل پلیس انتظامی و همچنین پلیس راهور نیز در بوستان ها و فضاهای سبز پر ازدحام شهر تهران مشغول خدمت رسانی هستند.
با توجه به بارش های چند روز اخیر؛ امروز (سه شنبه) همزمان با روز طبیعت آسمان تهران نیمه ابری است و با خروج سامانه بارشی به نظر می رسد امروز (سه شنبه) مردم تهران در پارک ها و بوستان های شهر تهران حضور چشمگیری داشته باشند.
طبق گزارشات هواشناسی امروز خبری از بارندگی در شهر تهران نیست و در برخی ساعات آسمان تهران ابری و با وزش باد همراه خواهد بود.
تهرام/7243//1348

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس