ائمه جماعات خالی شدن مساجد از جوانان را جدی بگیرند

ائمه جماعات خالی شدن مساجد از جوانان را جدی بگیرند


به گزارش ایرنا، حجت الاسلام سید علی شاهچراغی در خطبه های این هفته نماز جمعه شهرری در حرم عبدالعظیم(ع) به هفته غبارروبی مساجد اشاره کرد و گفت: دست اندرکاران مساجد علاوه بر تعمیرات ساختمانی و زیبا سازی در دهه غباروبی مساجد باید به دنبال احیاء جایگاه معنوی و باطنی مساجد نیز باشند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به شدت گرفتن تحریم های نفتی آمریکا و با بیان اینکه آمریکایی های شکست سنگینی را در سوریه و عراق از ایران متحمل شده اند گفت: هدف اصلی آمریکا از تحریم نفتی جمهوری اسلامی ایجاد جنگ رسانه ای و تبلیغاتی است.
شاهچراغی اظهار داشت: آمریکایی با سرمایه گذاری هفت تریلیون دلاری در سوریه و تشکیل داعش باز هم نتوانستند جلوی ایران و محور مقاومت کاری از پیش ببرند، امروز با تحریم نفتی ایران به دنبال جبران شکست سنگین خود هستند.
وی با اشاره به اینکه آمریکایی ها و متحدانشان با متوسل شدن به تحریم و تهدید هرگز نمی توانند جلوی اراده ملت ایران ایستادگی کنند افزود: اگر روزی جلوی صادرات نفت ایران گرفته شود، هیچ کشور دیگری حق فروش نفت و عبور از تنگه هرمز را نخواهد داشت.
شاهچراغی ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران با بستن تنگه هرمز و ناامن کردن این منطقه استراتژیک جلوی فروش نفت تمام کشورهای را خواهد گرفت.
وی در ادامه به دیدار رهبر معظم انقلاب با کارگران به مناسب آغاز هفته کارگر اشاره کرد و یادآور شد: یکی از نکاتی که ایشان به کارگران گوشزد کردند این بود که در سایه کار و تلاش جهادی می توانیم رونق را در کشور ایجاد کنیم و با اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی جلوی تحریم های دشمنان ایستادگی نماییم.
امام جمعه شهرری با بیان اینکه امام خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب تاکید بسزایی در خصوص رفاه و آسایش زندگی کارگران دارند اضافه کرد: امروز رفاه، آسایش، عزت و احقاق حق کارگران باید دغدغه مسئولان باشد.
شاهچراغی تصریح کرد: جایگاه کارگر به قدری در جامعه اسلامی بالا است که پیامبر گرامی اسلام(ص) دست کارگر را بوسید و بر حرمت آتش جهنم بر دستان این قشر تصریح فرمود.
امام جمعه شهرری در بخش دیگر سخنان خود به فرا رسیدن روز شهادت شهید مطهری و روز معلم اشاره کرد و گفت: همانگونه که رهبر معظم انقلاب تاکید دارند یکی از کارهای مهم تمامی آحاد جامعه باید تکریم و قدردانی از جایگاه رفیع معلم باشد.
3218//6139

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس