اجتماع عزاداران فاطمی در تهران برگزار شد

اجتماع عزاداران فاطمی در تهران برگزار شد


به گزارش روز شنبه ایرنا هزاران تن از دوستداران حضرت زهرا(س) و خاندان عصمت و طهارت با حضور در میدان فاطمی (جهاد) تهران عشق و ارادات خود را به خاندان پیامبر اکرم(ص) نشان دادند.
اجتماع عزاداران فاطمی با اقامه نماز ظهر و عصر به امامت حجت الاسلام «کاظم صدیقی» امام جمعه موقت تهران، در میدان جهاد آغاز شد.
بسیاری از خانواده های تهرانی با کودکان و نوجوانان خود در این آئین شرکت کرده بودند و از سوی برگزار کنندگان شاخه هایی گل در بین آنها توزیع شد.
بانوی جوانی که نوزاد دختر خود را در آغوش گرفته بود، در گفت و گو با خبرگار ایرنا اظهار داشت: کودکان باید از کودکی با محبت حضرت زهرا آشنا باشند و با آموزه های مذهبی شیعه خو بگیرند.
مردی که به همراه فرزند 11 ساله خود در این گرهمایی حضور یافته بود، گفت: والدین باید با همراهی فرزندان خود در این مراسم شرکت کنند تا آنها بدانند الگویی بهتر از خاندان عصت و طهارت در دنیا وجود ندارد.
وی گفت: امروزه الگوهای پوچ، پوشالی و بی ارزش برای کودکان و نوجوانان ساخته شده و به آنها معرفی می شود در حالیکه خاندان عصمت و طهارت(ص) بهترین الگو در علم، دانش و شجاعت هستند.
به گزارش ایرنا، حجت‌الاسلام کاظم صدیقی نیز در این آیین با اشاره به آموزه های حضرت زهرا(س) گفت: بالاترین ویژگی حضرت فاطمه (س) این است که جز خدا در وجودش نیست و ما هم باید زندگی، زبان، گوش و چشم خود را خدایی کنیم.
وی در ادامه سخنان خود با اشاره به وجود شبکه‌های اجتماعی گفت: شبکه های اجتماعی آمده اند تا امنیت اخلاقی را در جامعه از بین ببرند و امروزه شبکه های اجتماعی همانند قتلگاهی برای جوانان هستند تا ایمان و آرامش آنان را از بین ببرند.
وی با بیان اینکه مسئولین کشور شبکه های داخلی را تقویت نمی کنند، اظهار داشت: شبکه های اجتماعی به جای اینکه اشتغال و امکانات زندگی برای جوانان ایجاد کنند ابتذال و فحشا را رواج می دهند و این بالاترین خیانت به جوانان است.
خطیب جمعه موقت تهران در ادامه با اشاره به ویژگی های حضرت زهرا (س)، انفاق را از دیگر ویژگی های ایشان دانست و اظهار داشت: در شرایطی که ایشان غذای خود و فرزندانشان را به فقرا بخشیده بودند باز هم اعلام نیاز نکردند.
وی با بیان اینکه حضرت زهرا در خانه اهل کار بودند و رفاه زده نبودند، خاطر نشان کرد: حضرت زهرا(س) کمک به شوهر را افتخار می دانستند اما امروزه برخی بانوان، به شوهر خود بی اعتنایی می کنند و احترام به شوهر را رعایت نمی کنند.
حجت‌الاسلام کاظم صدیقی در ادامه سخنان خود با بیان اینکه اگر انقلاب کردیم باید انقلابی بمانیم، اظهار داشت: برخی در بیرون از کشور امکانات و حساب‌های بانکی دارند و فرزندانشان در کشورهای دیگر هستند؛ اما باید بدانند که این راه حضرت زهرا نیست.
امام جمعه موقت تهران، با اشاره به اینکه برخی شبهات در جامعه ایجاد شده است، گفت: دین ما دین منطق و عقل است و به شبهات پاسخگو است اما زمانی که فرزندان، گوشی در دست می‌گیرند و فرصت مطالعه ندارند چگونه می‌توان شبهات را رفع کرد.
حجت الاسلام صدیقی در ادامه اظهار داشت: در بعد سیاسی نیز ایشان بیشترین حساسیت را در مقابله با انحراف حکومت و مسئولین داشتند.
به گفته وی، هیچ گناهی بالاتر از مقابله با ولایت و منحرف کردن حکومت از مسیر عدالت و خدمت به مردم نیست.
در ادامه این مراسم، مداحان به مرثیه سرایی پرداختند.
همچنین مردم شهرستان شمیرانات در شهر لواسان، بطور نمادین، آیین تشییع پیکرحضرت زهرا(س) را از مسیر مسجد زین العابدین (ع) گلندوک تا امامزاده عبدالله (ع) جائیج در لواسان به جا آورده و عزاداری کردند.
تهرام/7244//1348

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس