احداث واحد صنعتی در استان تهران رشد 300 درصدی داشته است

احداث واحد صنعتی در استان تهران رشد 300 درصدی داشته است


به گزارش ایرنا، صابر پرنیان روز سه شنبه در جلسه بررسی مشکلات اقتصادی واحدهای صنعتی شهرستان قرچک که با حضور امامی امین معاون استاندار تهران برگزار شد اظهار داشت: امسال با وجود تحریم ها و فشارهای اقتصادی دشمنان و تبلیغات گسترده منفی علیه ایران اسلامی، 315 قرارداد احداث واحدهای صنعتی در استان تهران منعقد شده در حالی که مجموع قراردادها پیش از این 110 مورد بود.
وی اظهار داشت: از نظر وسعت استقرار صنایع در شهرک های صنعتی استان تهران، شاهد رشد دو برابری نسبت به سال گذشته هستیم.
پرنیان تأکید کرد: مشکلات اقتصادی واحدهای صنعتی با حضور مستمر مدیران در واحدهای تولیدی میسر می شود از این رو، مدیران صنعتی موظفند تا برای رفع مشکلات صاحبان صنایع، میز کار خود را در شهرک های صنعتی مستقر کنند.
وی با اشاره به وضعیت شهرک صنعتی قرچک گفت: بی شک با فعالیت واحدهای صنعتی در این مجموعه، شهرک صنعتی قرچک یکی از پویاترین و زنده ترین مناطق اقتصادی کشور است و با وجود دوره کوتاه راه اندازی، 53 واحد به بهره برداری رسیده است و هم اکنون مشغول فعالیت هستند.
پرنیان تصریح کرد: مساحت کل شهرک صنعتی قرچک 777 هکتار است که فاز نخست آن در 296 هکتار اجرایی شده است.
وی گفت : در حال حاضر 711 قرارداد در این شهرک به ثبت رسیده تا ا زاین تعداد 657 مورد وارد مرحله عملیاتی شده است.
وی مهمترین مشکل شهرک های صنعتی استان تهران را در تأمین برق اعلام کرد و افزود: شهرک صنعتی قرچک به 100 مگاوات برق نیاز دارد که تاکنون 17 مگاوات آن تأمین شده است، مشکلی که اگر برطرف نشود ممکن است موجب تعطیلی واحدهای تولیدی شود.
مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان تهران افزود: شهرک صنعتی شهرستان قرچک به دلیل استقبال صاحبان صنایع به توسعه نیاز دارد لذا در نظر داریم که نسبت به اجرای فاز دوم با استفاده از 22 هکتار از اراضی ملی اقدام نمائیم.
پرنیان افزود : برای اجرای فاز دوم شهرک صنعتی قرچک ، بیش از 194 میلیارد ریال فعالیت عمرانی انجام می شود.
وی تأکید کرد: برای تولید در کشور، هیچ بن بستی وجود ندارد و تنها با اراده و مدیریت جهادی می توان صاحبان صنایع که سرداران جنگ اقتصادی هستند را نسبت به تولید و ایجاد اشتغال امیدوار کرد.
تهرام/7254//6139

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس