استاندار تهران: بوی بد پایتخت منشا فاضلاب ندارد

استاندار تهران: بوی بد پایتخت منشا فاضلاب ندارد


به گزارش ایرنا، انوشیروان محسنی بندپی روز یکشنبه در جمع خبرنگاران افزود: فاضلاب های خانگی به علت تازگی و جاری بودن بویی ندارند.
وی یادآورشد: بیشتر بررسی ها نشان می دهد که این بو از ریزش یک ماده شیمیایی که در آن ترکیبات سولفوره بوده و ماندگار بیشتری دارند منتشر شده است.
محسنی بندپی اظهار داشت: محل این مواد شیمیایی را نتوانسته اند پیدا کنند زیرا این ماده در صنعت پلاستیک سازی مصرف می شود و امکان دارد یک بشکه 100 یا 200 لیتری از آن ریزش پیدا کرده باشد.
استاندار تهران گفت: چون بو رفته و اثری از آن باقی نمانده است، به دنبال این هستیم که محل انتشار را پیدا کنیم اما با این وجود نمی توان منبع مشخصی برای آن تعیین کرد.
وی به نگرانی برخی افراد در خصوص انتصاب این بوی بد به فعالیت گسل های زلزله تهران اشاره و خاطر نشان کرد: این مساله رد شد و موسسه ژئوفیزیک تهران هم با بررسی هایی که اساتید انجام دادند آن را مردود اعلام کردند.
چهارشنبه 12 دی سال جاری بوی نامطبوعی در سطح پایتخت منتشر و در سطح چندین منطقه احساس شد.
محسنی بندپی به برنامه دولت برای تهاتر بدهی خود با طلب پیمانکاران و تولیدکنندگان اشاره کرد و ادامه داد: با بانک مرکزی صحبت کردیم و سهمیه بانک های عامل مشخص شده است تا این تهاتر شکل بگیرد.
استاندار تهران گفت: به دنبال این هستیم که از این فرصتی که بانک مرکزی و قانون ایجاد کرده اند، به نفع تولیدکننده و دستگاه های دارای مطالبات استفاده کنیم تا فعالیت هایشان با بهره گیری از این منابع مانند گذشته ادامه دهند.
دولت سال گذشته 50 هزار میلیارد ریال و امسال 100 هزار میلیارد ریال برای تهاتر مطالبات و بدهی خود با بخش خصوصی و پیمانکاران پیش بینی کرده است.
تهرام/3001//1348

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس