استاندار تهران: سال مالی سختی پیش روی استان است

استاندار تهران: سال مالی سختی پیش روی استان است


به گزارش ایرنا، انوشیروان محسنی بندپی روز دوشنبه در شورای برنامه ریزی و توسعه استان تهران افزود: این استان در بسیاری از شاخص های توسعه ای در وضعیت بسیار محروم قرار دارد به گونه ای که هم اکنون برخی شهرستان های آن از نظر مسکن، اشتغال، آموزش و بهداشت حتی کمتر از میانگین شاخص های کشوری برخوردار هستند.
وی یادآورشد: بر همین اساس باید بتوان از منابع مالی پیش بینی شده کشور برای توسعه متوازن هم بهره گرفت و شهرستان های استان تهران را طی سال 98 و سال های آتی برخوردار کرد.
محسنی بندپی اظهارداشت: برای بهره گیری حداکثری از منابع موجود, می توان بر روی مالیات کار کرد, اجازه افزایش دادن درآمد60 هزار میلیارد تومانی پیش بینی شده برای این استان در لایحه بودجه را نداد و از منابع درآمدی مازاد برای شهرستان ها بهره برد.
استاندار تهران گفت: مدیران و مسئولان دستگاه های استانی تمام تلاش خود را برای جذب سهم حداکثری از سرفصل های ملی در بودجه به کار بگیرند و هیچ زمانی را در این رابطه از دست ندهند.
وی تاکید کرد: شهرستان های استان تهران بسیار محروم هستند و حتی اگر چند سال آینده هم اعتبارات توسعه متوازن برای آنها جذب شود باز هم محرومیت رفع نخواهد شد.
محسنی بندپی به عملکرد غیر قابل قبول دو بانک کارآفرینی امید و پست بانک در مورد تسهیلات مورد نیاز اشتغال روستایی اشاره کرد و گفت: میانگین عملکرد کشور در این زمینه 80 درصد و این استان فقط 27 درصد است.
وی تصریح کرد: مدیران برای واگذاری پروژه های عمرانی به بخش خصوصی بکوشند و در پی آغاز کردن پروژه جدید نباشند.
تهرام/3001//1348

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس