استاندار تهران سرانه بیمارستانی غرب این استان را فاجعه خواند

استاندار تهران سرانه بیمارستانی غرب این استان را فاجعه خواند


به گزارش ایرنا استان تهران 16 شهرستان دارد که رباط کریم، شهریار، ملارد و شهرقدس از جمله شهرستان های غرب این استان را تشکیل می دهند و هرکدام دارای جمعیت قابل توجهی هم هستند.
منابع مختلف سرانه تخت بیمارستانی کل استان تهران را 26 تخت به ازای هر 10 هزار نفر اعلام کرده اند در حالی که این رقم در سرانه مربوط به شهرستان های استان به غیر از شهر تهران(پایتخت) هفت تخت برای هر 10 هزار نفر و در کشور 19 تخت به ازای هر 10 هزار نفر است.
محسنی بندپی روز پنجشنبه در جلسه شورای اداری شهرستان رباط کریم همچنین با انتقاد از سرانه آموزشی استان تهران بیان کرد: معاون وزیر آموزش و پرورش گفته بود که بعد از شهرستان های استان سیستان و بلوچستان، شهرستان های استان تهران فقیرترین سرانه آموزشی را در کشور دارند.
وی با اشاره به شرایط رباط کریم اظهارداشت: نرخ بیکاری در این شهرستان هشت درصد است که با وجود زمینه های کسب و کار باید نرخ بیکاری آن کاهش یابد.
به گزارش ایرنا سرانه آموزشی استان تهران نیز 32 دانش آموز در هر کلاس اعلام شده است در حالی که این رقم در کل کشور به 24 دانش آموز در هر کلاس می رسد.
استاندار تهران گفت: نرخ رشد جمعیت در شهرستان رباط کریم رو به رشد و این بدین مفهوم است که رباط کریم شهرستانی مهاجرپذیر به شمار می آید.

**مترو به رباط کریم می رسد
وی همچنین با تاکید بر ضرورت توسعه حمل و نقل عمومی در غرب استان تهران خاطرنشان کرد: قطار حومه ای پرند، رباط کریم، اسلامشهر به طول 50 کیلومتر در دست احداث قرار دارد و در عین حال معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران نیز مسئولیت همکاری در خصوص ایجاد و توسعه مترو در رباط کریم را تقبل کرده است.

**مشکلات صنعت استان را شناسایی کرده ایم
محسنی بندپی همچنین به نامگذاری سال جاری با عنوان رونق تولید اشاره و خاطرنشان کرد: بزودی جلسه اختصاصی با حضور معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت برای رفع مسائل و مشکلات واحدهای صنعتی شهرک های صنعتی شهرستان رباط کریم نیز برگزار می کنیم.
استاندار تهران گفت: مشکلات بخش صنعت و تولید استان را رصد و شناسایی کرده ایم و برای رونق تولید در سال98 برنامه ای ویژه داریم.
وی اضافه کرد: رفع و اصلاح قوانین دست و پاگیر اداری و توجه به مطالبات صاحبان صنایع زمینه ساز تحقق شعار رونق تولید است.
محسنی بندپی اعلام کرد: حدود 12 هزار و 500 واحد صنعتی کشور با ظرفیت زیر 50 درصد فعالیت می کنند و این یعنی باید در سال رونق تولید بیشتر تلاش کنیم.
وی افزود: با وجود ابلاغ اصل 44 قانون اساسی و وابسته نبودن دولت به بنگاه داری، اما هنوز این اصل بدرستی اجرایی نشده است و برخی مسئولان رها کردن این بنگاه ها را برای خود سخت می پندارند.
تهرام/3001/ 1008

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس