استاندار تهران: واحدهای تولیدی درآستانه سال جدید تعطیل نشوند

استاندار تهران: واحدهای تولیدی درآستانه سال جدید تعطیل نشوند


به گزارش خبرنگار ایرنا انوشیروان محسنی بندپی روز چهارشنبه در نشست شورای اشتغال استان تهران افزود: در همین زمینه ستاد تسهیل فعال شده است و حتی می تواند خارج از نوبت و به ضرورت برای رفع مشکل واحدهای تولیدی تشکیل جلسه دهد.
محسنی بندپی اظهارداشت: شکل گیری اشتغال پایدار روستایی در این استان نشان از این دارد که طرح های خوبی اجرا شده و واقعا به آن عمل شده است.
استاندار تهران گفت: 109 طرح در همین زمینه مورد بررسی، نظارت و پایش قرار گرفته و انحراف این استان از هدفگذاری انجام شده بسیار کم است.
وی خاطرنشان کرد: فرمانداران طرح های تولیدی نیمه تمام، راکد و غیر فعال را شناسایی و برای فعال سازی آنها اقدام کنند.
محسنی بندپی معیشت و اشتغال را یک امر ضروری دانست و گفت: همه دستگاهها و نهادها باید برای جلوگیری از تعطیلی بنگاه های اقتصادی و شرکت های تولیدی حمایت های لازم انجام دهند.
استاندار تهران ادامه داد: در این شرایط اقتصادی دولت با اعتبار صندوق توسعه ملی، در قالب تبصره 18 برای کمک به اشتغال دست به کار شده و استانداران نیز در تلاشند تا اعتبارات بیشتری جذب کنند.
وی به ارتقای رتبه استان تهران از 24 به 13 در پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی اشاره کرد و گفت: اگر واحدهای تولیدی از محصولات شرکت های فعال در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات خریداری کنند، می توانند از تسهیلات سه میلیارد تومانی بهره مند شوند.
در این نشست گزارش عملکرد سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران در خصوص پرداخت تسهیلات اشتغالزایی، عملکرد نهادهای حمایتی از میزان جذب اعتبارات برای ایجاد اشتغال و عملکرد بانک های عامل در ارائه تسهیلات مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
تهرام/3001//1348

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس