استان تهران در تولید محصولات گلخانه ای کشور پیشتاز است

استان تهران در تولید محصولات گلخانه ای کشور پیشتاز است


کریم ذوالفقاری عصر چهارشنبه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: 13 هزار هکتار گلخانه در سراسر کشور احداث شده که استان تهران با احداث 3 هزار و 500 هکتار گلخانه در این زمینه در کشور مقام اول را کسب کرده است.
وی با بیان اینکه 270 هکتار گلخانه از ابتدای امسال تاکنون در استان تهران احداث شده که این میزان یک رکورد برای کشاورزی استان تهران محسوب می شود افزود: سالانه بیش از 600 هزار تن انواع محصولات گلخانه ای در استان تهران تولید می شود.
ذوالفقاری با بیان اینکه نیمی از گل های شاخه بریده کشور در استان تهران تولید می شود خاطرنشان کرد: 2 هزار و 500 هکتار گلخانه شاخه بریده در کشور وجود دارد که استان تهران با داشتن یک هزار و 100 هکتار نیمی از تولید گل های شاخه بریده را به خود اختصاص داده است.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران در ادامه به مزایای توسعه کشت های گلخانه ای اشاره کرد و گفت: تولید محصول کنترل شده، جلوگیری از بروز ضرر و زیان، استاندارد سازی محصول تولیدی، بازارپسندی محصولات گلخانه ای و مصرف بهینه آب مهمترین مزایای توسعه گلخانه است و همچنین احداث گلخانه از طرح های مهم سرمایه گذاری است که توجیه اقتصادی بالا و سودآوری زیادی برای سرمایه گذار دارد.
استان تهران 187 هزار هکتار اراضی کشاورزی دارد که از این میزان 3 هزار و 500 هکتار از این اراضی به تولید محصولات گلخانه ای اختصاص دارد.
شهرستان های پیشوا، ورامین و پاکدشت در تولید محصولات گلخانه ای در استان تهران پیشتاز هستند.
تهرام/7243//6139

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس