اقدام جمعی برای معرفی جاذبه های گردشگری تهران انجام شود

اقدام جمعی برای معرفی جاذبه های گردشگری تهران انجام شود


به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از ستاد گردشگری شهرداری تهران، احمد مسجدجامعی در جریان بازدید از این ستاد اظهارداشت: ظرفیت های فرهنگی، آیینی، مذهبی، میراث فرهنگی و تاریخی، طبیعی و گردشگری و … فراوانی در شهر تهران وجود دارد که باید به خوبی معرفی و شناسانده شود.
وی گفت: به طور مثال شهر ری با تمدن چند هزار ساله علاوه بر بافت تاریخی، فرهنگی و آیینی، دارای میراث صنعتی نیز هست به طوری که اولین کارخانه سیمان در این منطقه وجود دارد اما در معرفی چنین ظرفیت هایی کوتاهی شده است.
مسجدجامعی با اشاره به اینکه هر نقطه از شهر تهران دارای مواهب دیدنی، طبیعی و گردشگری است، افزود: دارآباد، پونک، خیابان ولی عصر(عج) و… نمونه های از زیبایی های تهران است و شاهد نمادهای تاریخی و فرهنگی در نقاط مختلف این شهر هستیم.
عضو شورای اسلامی شهر تهران اظهارداشت: برای معرفی جاذبه های گردشگری مناطق 22 گانه شهرداری باید پای کار باشند.
مسجدجامعی با اشاره به اقدامات ستاد گردشگری شهرداری تهران بیان کرد: در سال های اخیر شاهد تلاش و برنامه ریزی برای معرفی جاذبه های گردشگری و دیدنی شهر تهران و اجرای طرح های خلاقانه ای همچون «مشاوره گردشگردی»، «پرسه در شهر»، «اتوبوس گردشگری» و … هستیم.

*اجرای طرح «پرسه در شهر» در تعطیلات پایان هفته
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران نیز در جریان بازدید از ستاد گردشگری شهرداری با اشاره به اجرای طرح پرسه در شهر اظهارداشت: چنین ایده و طرح هایی را می توان برای سایر ایام سال به ویژه تعطیلات پایانی هفته توسعه داد.
مرتضی الویری گفت: اجرای طرح «اتوبوس گردشگری» نیز ایده خوبی است و می توان از این طرح در روزهای جمعه در راستای تقویت حوزه گردشگردی بهره برد.
وی با اشاره به ظرفیت و پتانسیل بالای گردشگری در شهر تهران افزود: این شهر جاذبه های مختلف گردشگردی اعم از تاریخی، تفریحی، مذهبی و … دارد و باید از این ظرفیت ها به خوبی بهره ببریم.
الویری اظهارداشت: سال گذشته با اقدامات ستاد گردشگردی نقطه آغازین بهره مندی از این ظرفیت ها بود، هرچند معقتدم امسال در اقدامات این ستاد و تلاش برای معرفی جاذبه های گردشگری و جذب گردشگر شاهد یک جهش هستیم.
عضو شورای اسلامی شهر تهران با تاکید بر لزوم اطلاع رسانی دقیق تر در این حوزه گفت: بهتر است در این زمینه از ظرفیت رسانه ملی بهره ببریم و چه بسا از امکانات فروشگاه های زنجیره ای و یا میادین و … نیز می توان با ایده های نو بهره گرفت و جاذبه های دیدنی تهران را بهتر معرفی کرد.
وی با تاکید بر اینکه هر گونه اطلاع رسانی در حوزه گردشگری باید چندین ماه پیش تر از آغاز تعطیلات نوروزی باشد، افزود: برای معرفی جاذبه ها و یا اطلاع رسانی نباید صرفا به ایام نوروز بسنده کرد.
الویری با اشاره به شرایط نامساعد جوی در مناطق مختلف کشور اظهارداشت: نوروز امسال این موقعیت فراهم شد که جاذبه های گردشگری شهر تهران بیش از پیش معرفی شود و شاهد استقبال گردشگران و مسافران نوروزی بودیم.

*پیشنهاد «پنجشنبه های گردشگری بدون خودرو»
مشاور و مدیرکل دفتر شهردار تهران نیز در بازدید از ستاد گردشگری با اشاره بر لزوم بهره گیری از ایده ها و رویکردهای خلاقانه و نوآورانه در جذب گردشگر اظهارداشت: به همت و برنامه ریزی مدیریت شهری و همراهی شهروندان طرح «سه شنبه های بدون خودرو» مدتی است که در تهران اجرایی می شود و شاهد استقبال شهروندان نیز هستیم.
مصطفی کاظمی پیشنهاد داد: در تکمیل چنین ایده هایی و برای تقویت گردشگردی شهر تهران، طرح پنجشنبه های گردشگری بدون خودرو بررسی و اجرایی شود.
وی، تقویت حوزه گردشگری را یکی از اولویت های مدیریت شهری عنوان کرد و افزود: شایسته است در انجام این گونه اقدامات با بهره مندی حداکثری از ظرفیت های موجود، از همراهی رسانه های دیداری، شنیداری، مکتوب و رسانه ملی بهره گرفت.
مدیرکل دفتر شهردار تهران با اشاره به نقش موثر ستاد گردشگری در تقویت حوزه گردشگری شهر تهران، معرفی جاذبه ها و پتانسیل ها، جذب گردشگر و تحقق شعار «تهران شهری برای همه» بیان کرد: تحقق این مهم نیازمند سیاستگذاری، برنامه ریزی صحیح و هدفمند و سرمایه گذاری است.
کاظمی افزود: با اقدامات صورت گرفته شاهد استقبال مسافران نوروزی و گردشگران از برنامه های شهرداری تهران هستیم.
وی خاطر نشان کرد: تهران جاذبه های گردشگری بسیاری دارد و می تواند به عنوان یکی از قطب های گردشگری کشور مطرح و معرفی شود و قطعا تحقق این مهم به تولید سرمایه، جذب سرمایه گذاری، رونق تولید و کسب و کار کمک می کند.
ستاد گردشگری شهرداری تهران نوروز امسال با شعار «دور تهران بگردیم» در قالب سه طرح؛ تورهای موضوعی گردشگری همچون شمیران گردی، نوجوان، گذر زمان، ادب و هنر، موزه گردی، طبیعت گردی، پرسه در شهر؛ تهران گردی با حضور راهنمایان در 18 نقطه تعیین شده و اتوبوس گردشگری در مسیرهای تعیین شده از 28 اسفند 97 تا 15 فروردین 98 میزبان شهروندان و میهمانان است.
علاقه مندان می توانند با مراجعه به نشانی http://visit.tehran.ir و تماس با شماره 137 در این تورها ثبت نام کنند.
تهرام/7245//1348

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس