الویری: ارقام قالیباف درباره بدهی شهرداری درست نیست

الویری: ارقام قالیباف درباره بدهی شهرداری درست نیست


به گزارش ایرنا موضوع میزان بدهی های شهرداری تهران باقی مانده از زمان قالیباف که 12 سال از 84 تا 96 شهردار پایتخت بود این روزها خبر ساز شده زیرا شهردار پیشین میزان بدهی 54 تا 56 هزار میلیاردتومانی اعلامی توسط مدیران شهری دوره کنونی را قبول ندارد و می گوید که این آمار «دروغ بزرگ» است.
قالیباف این سخنان را چندی پیش در یک برنامه تلویزیونی بیان و اعلام کرد: در پایان شورای چهارم گزارش بدهی‌ها و دارایی‌های شهرداری تهران به تصویب شورای شهر رسید و بر اساس آن بدهی شهرداری تهران حدود 16 هزار میلیارد تومان بوده که 14 هزار میلیارد تومان بدهی دولت به شهرداری است.
مسئولان شهری تهران از جمله اعضای شورا به سخنان وی واکنش نشان داده اند و خواهان تعیین وقت در صداوسیما برای پاسخ و توضیح در این زمینه شده اند.
در همین زمینه خبرنگار ایرنا با الویری عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت وگو کرد که وی معتقد است آمار قالیباف صحت ندارد.
الویری روز چهارشنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا استان تهران اظهارداشت: تنها یک قلم بدهی شهرداری تهران به بانک ها حدود 30 هزار میلیارد تومان است.
وی در پاسخ به پرسش دیگر مبنی بر اینکه برخی مدعی هستند هزینه پروژه های نیمه تمام را پای بدهی زمان قالیباف محاسبه می کنند، تاکید کرد: خیر، اینطور نیست؛ میزان پروژه های نیمه تمام شهر تهران جزو دیون شهرداری تهران محاسبه نمی شود.
الویری توضیح داد: بدهی قطعی که اطلاع دارم شامل بدهی به سیستم بانکی متشکل از اصل وامی که در زمان قالیباف گرفته شده، به اضافه سودها و جریمه هایی که روی آن آمده نزدیک به 30 هزار میلیارد تومان می شود.
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای تهران با بیان اینکه سایر بدهی های شهرداری تهران نیز از 30 هزار میلیارد تومان بدهی به سیسستم بانکی جداست، افزود: شهرداری تهران، حداقل هشت هزار میلیارد تومان به پیمانکاران بدهکار است که این رقم بدهی نیز به دوران شهرداری قالیباف مربوط می شود.
وی یادآور شد: بدهی شهرداری تهران مربوط به سایر بخش ها ازجمله افرادی که زمین های آنان را برای ساخت بزرگراهها ازجمله امام علی(ع) خریداری کرده اند نیز جداست.
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران، تاکید کرد: این اعداد و بدهی ها قطعی است و شهرداری تهران در پی شکایت برخی طلبکاران نیز به پرداخت برخی بدهی های خود محکوم شده است.
الویری خاطرنشان کرد: شورای شهر به شهرداری تهران نامه ای نوشته و طی دو هفته آینده اعداد و ارقام بدهی شهرداری تهران را محاسبه و به طور دقیق اعلام خواهیم کرد.
تهرام/7244/ 1539/ 1008

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس