امکانات موجود جوابگوی نیازهای مناطق سیلزده شمیرانات نیست

امکانات موجود جوابگوی نیازهای مناطق سیلزده شمیرانات نیست


سید فرید موسوی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به بازدید از دو بخش لواسانات و رودبارقصران در شهرستان شمیرانات اظهار داشت: سیل خسارات بسیار جدی به بخش های شهرستان وارد کرده و برغم تلاش فرمانداری شهرستان و شهرداری ها باید با نگاه جدی تری به بحران این منطقه توجه کرد.
وی با بیان اینکه کمبود امکانات در دستگاه های اجرایی شهرستان کاملا محسوس است، اظهار داشت: با ورود سامانه بارشی جدید برای عادی شدن شرایط باید تجهیزات لازم در اختیار دستگاه های اجرایی این شهرستان قرار گیرد.
موسوی ادامه داد: زیرساخت های شهر فشم از بین رفته و راه های مواصلاتی بین شهری و معابر شهری نیز آسیب های جدی دیده اند.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مشکلات پس از وقوع سیل در این منطقه تاکید کرد: مشکل قطعی راه های ارتباطی از جمله تلفن ثابت و همراه در منطقه وجود دارد؛ به طوری که اعضای ستاد مدیریت بحران نیز برای ارتباط با یکدیگر با چالش جدی مواجه هستند.
وی ادامه داد: زمین های کشاورزی، باغات منطقه و مراتع آسیب دیده و گاز برخی روستاها نیز هنوز قطع است.
عضو هیات رییسه مجمع نمایندگان استان تهران گفت: لازم است تمهیدات ویژه ای برای مشکلات این شهرستان در نظر گرفته شود و انتطار داریم تا تجهیزات لازم هرچه سریع تر در اختیار دستگاه های اجرایی این منطقه قرار گیرد.
وی اظهار داشت: از شهرداری تهران و سایر دستگاه های استانی نیز انتظار داریم با توجه به امکانات در اختیار، مساعدت های لازم و ویژه ای را در خصوص این مناطق آسیب دیده استان انجام دهند.
موسوی با بیان اینکه شهرستان شمیرانات از مناطق گردشگر پذیر استان تهران محسوب می شود، گفت: با توجه به عدم اطلاع رسانی عمومی وضعیت منطقه، مراجعات گردشی مردم امری به شدت خطرناک است.
وی افزود: از شهروندان تهرانی خواهشمندم در روزهای آتی از سفرهای غیرضروری به این منطقه خودداری کنند، چرا که هنوز امکان ریزش کوه ها و خالی شدن زیر جاده در بستر رودخانه به شکل جدی وجود دارد.
نماینده مردم تهران ابراز امیدواری کرد که دولت در بازسازی شهرستان شمیرانات مانند سایر نقاط سیل زده در کشور به صورت جدی عمل کند و به تبع آن که اینجا استان تهران است از اولویت ها خارج نشود.
وی از مسئولان خواست به طور جدی به بازسازی نقاط آسیب دیده سیل اخیر در شهرستان شمیرانات پرداخته و بازسازی این مناطق تحت‌الشعاع سایر نقاط کشور قرار نگیرد.
شهرستان شمیرانات با آب و هوایی کوهستانی متشکل از شهر شمیران و رودبار قصران با جمعیتی افزون بر 600 هزار نفر در شمال و شمال شرقی پایتخت واقع شده است.
تهرام/7244/6003

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس