اهدای خون در شهرری با فرارسیدن فصل سرما 25 درصد کاهش یافت

اهدای خون در شهرری با فرارسیدن فصل سرما 25 درصد کاهش یافت


سید مرتضی طباطبایی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: اگر چه در فصل سرما میزان اهدای خون کاهش می باید اما در حال حاضر ذخیره خونی در شهرستان ری مناسب است.
وی تصریح کرد: نیاز به خون و فرآورده های آن برای نیازمندان بویژه بیماران خاص مانند تالاسمی، هموفیلی و دیالیزی و همچنین مجروحان ناشی از تصادفات و سوانح و بیماران تحت اعمال جراحی و شیمی درمانی همچنان باقی است.
طباطبایی عنوان کرد: اهدای خون نباید به صورت مناسبتی و هیجانی باشد بلکه با پذیرفتن این مهم که بیماران در هر شرایطی نیازمند به خون هستند باید برای اهدای خون اقدام شود.
وی یادآور شد: روزانه در شهرستان ری به 70 تا 80 واحد خون نیاز است تا بتوان به افراد نیازمند در مواقع ضروری خدمات رسانی کرد.
مدیر کل انتقال خون استان تهران با اشاره به اینکه میانگین سن اهداکنندگان خون در سطح شهرستان ری بین 18 تا 60 سال است، گفت: اهدای خون موجب نجات انسانی از مرگ و حیات دوباره برای فرد می شود.
وی با بیان اینکه نیاز به خون و فرآورده های آن دائمی بوده و منحصر به زمان خاصی نیست، تاکید کرد: اهداکنندگان نوع دوست همیشه به فکر اهدای خون باشند و به همه گروه های خونی به ویژه گروه های منفی، خون، پلاکت و پلاسما توجه بیشتری در فصل سرما داشته باشند.
شهرستان ری (به مرکزیت شهرری) با جمعیتی بیش از یک میلیون و 400 هزار نفر در جنوب استان تهران واقع شده که دارای پنج شهر شهرری، باقرشهر، کهریزک، قیامدشت و حسن آباد و چهار بخش مرکزی، کهریزک، فشاپویه، خاوران و قلعه نو است.
1970/6003

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس