اولین مجموعه صوتی همنوایی دانش آموزان استان تهران رونمایی شد

اولین مجموعه صوتی همنوایی دانش آموزان استان تهران رونمایی شد


به گزارش ایرنا، این مجموعه صوتی همنوایی ویژه دوره های مختلف تحصیلی به همت معاونت پرورشی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ساخته شد.
این مجموعه شامل 11 قطعه آواز دسته جمعی با کلام و بی کلام است که کلیه آثار با صدای دانش آموزان و در محدوده صوتی نوجوانان طراحی شده است، همچنین 2 قطعه این مجموعه برای فرهنگیان و معلمان در نظر گرفته شده است.
معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران در ادامه این آئین گفت: روش های آموزشی دانش آموزان نسل چهارم انقلاب که افرادی پویا، هوشیار و مطالبه گر هستند باید بازبینی و بروز رسانی شود.
سید مجتبی هاشمی اظهار داشت: مفاهیم و ارزش های اخلاقی، انسانی، اسلامی و علمی با روش های نوین و با استفاده از ابزارهای فرهنگی و هنری مانند نمایش و سرود باید به دانش آموزان انتقال داده شود.
وی با بیان اینکه استفاده از هنر نمایش و هنرهای آوایی نقش بسزایی در آموزش مفاهیم کلیدی دارد، افزود: ایجاد گروه های نمایشی و سرود در کلاس های درس می تواند به مسئولیت پذیری، تقویت روحیه کارجمعی و مشارکت در امور اجتماعی دانش آموزان بسیار مفید باشد.
هاشمی ادامه داد: استفاده از روش های نوین آموزشی به معلمان و فرهنگیان این امکان را می دهد که کلاس های درس را از حالت خشک حافظه محوری و پرسش و پاسخی به یک فضای شاد، مفرح و با نشاط تبدیل کنند.
وی با اشاره به اینکه هفته سرود و نمایش با هدف نشاط و شادابی برگزار می شود، تاکید کرد: برنامه های این هفته باید در طول سال توسط معلمان و مربیان پرورشی ادامه داشته باشد تا شاهد شادی بخشی، نشاط انگیزی و آموزش بهتر مفاهیم در مدارس باشیم.
هاشمی یادآور شد: تدریس دروس مختلف به وسیله نمایش در کلاس های درس می تواند مفاهیم و سوژه های اجتماعی را در مدارس بازپروری کند تا دانش آموزان برای رفع مشکلات فردی و اجتماعی خود راهکارهای نوین پیدا کنند.
وی با اشاره به اینکه قدمت تئاتر در مدارس به یک قرن می رسد، اظهار داشت: مرحوم باغچه بان اولین فردی بود که توانست بدون هیچگونه امکاناتی در مدرسه احمدیه مرند تئاتر دانش آموزی را به اجرا درآورد از همین جهت معلمان و مربیان پرورشی می توانند با خلاقیت دروس مختلف را با اجرای نمایش های کوتاه به دانش آموزان آموزش دهند.
مراسم آغاز هفته سرود و نمایش مدارس شهرستان ری امروز شنبه با حضور هاشمی معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران و مسئولان محلی در مجتمع آموزشی شهید غیوری شهرری برگزار شد.
3218/6003

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس