ایرنا – تغییرات طرح ترافیک 98

ایرنا – تغییرات طرح ترافیک 98


به گزارش روز دوشنبه ایرنا از روابط عمومی معاونت حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران، طرح جدید ترافیک در دومین سال اجرا، تغییر چندانی نسبت به سال 97 نداشته و تنها با تصویب شورای اسلامی شهر تهران نرخ ورود به طرح ترافیک به میزان 15 درصد افزایش یافته است.
یکی از الزامات ورود به محدوده طرح ترافیک و محدوده کنترل آلودگی هوا (زوج یا فرد) ثبت‌نام در سامانه «تهران من» (my.tehran.ir) است که مالکان خودرو با یک‌بار ثبت مشخصات فردی و خودرو خود در این سامانه می‌توانند از طریق شارژ حساب شهروندی‌شان نسبت به تردد در این محدوده‌ها اقدام کنند.
بنا به اعلام مسئولان شهرداری تهران قرار است از تابستان امسال محدوده زوج و فرد حذف و به حلقه دوم طرح ترافیک یا محدوده کنترل آلودگی هوا تغییر نام یابد و ورود خودروها به آن نیز پس از اخذ مجوز از طریق حساب کاربری در سایت تهران من میسر باشد.
براساس این گزارش، در طرح ترافیک سال 98 امتیازاتی برای ساکنان محدوده‌ طرح ترافیک و دارندگان معاینه فنی برتر در نظر گرفته شده که بر اساس آن، ساکنان محدوده طرح ترافیک پس از ثبت‌نام در سامانه «تهران من»، با ارائه سند مالکیت یا اجاره ملک خود به همراه فیش پرداخت شده عوارض نوسازی و پسماند به دفاتر خدمات الکترونیک شهر، علاوه بر یک‌بار خروج رایگان پیش از ساعت 8:30 و یک‌بار ورود رایگان پس از ساعت 17 به محدوده، از تخفیف 50 درصدی بهره‌مند خواهند شد.
همچنین حداقل نرخ ورود به محدوده طرح ترافیک بر اساس مصوبه شورای شهر برای خودروهای با معاینه فنی برتر و تردد در ساعات غیر اوج ترافیک در سال جاری 14 هزار و 490 تومان و حداکثر نرخ برای خودروهای بدون معاینه فنی برتر در ساعات اوج 41 هزار و 400 تومان خواهد بود.
یکی از تسهیلات جدیدی که امسال به استفاده‌کنندگان از طرح ترافیک داده می‌شود، مهلت یک‌ماهه برای پرداخت بدهی است؛ یعنی دارنده هر خودرو پس از هر بار ورود به محدوده طرح ترافیک تا یک ماه مهلت دارد هزینه را بپردازد، در غیر این صورت، باید هم بدهی و هم جریمه راهنمایی و رانندگی را پرداخت کند.
همچنین سهمیه‌های مربوط به جانبازان، خبرنگاران و سایر موارد بدون تغییر اعمال خواهد شد.
ثبت نام خبرنگاران برای طرح ترافیک تهران از روز گذشته(25 فروردین ) شروع شده است.
به گزارش ایرنا، محدوده طرح ترافیک از سمت شمال خیابان مطهری، از سمت جنوب خیابان شوش، از سمت غرب خیابان کارگر و از سمت شرق خیابان شریعتی و 17 شهریور منتهی شده و زمان اجرایی روزانه طرح ترافیک تهران 6:30 تا 19 است، ضمن اینکه روزهای پنجشنبه، جمعه و ایام تعطیل نیز این طرح اجرا نمی شود.
تهرام/9343/ 1008

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس