ایستگاه مترو دولت آباد تهران در مرحله بهره برداری قرار گرفت

ایستگاه مترو دولت آباد تهران در مرحله بهره برداری قرار گرفت


به گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی و بین‌الملل شرکت راه‌آهن شهری تهران و حومه (مترو)، مدیرعامل این شرکت در بازدید هفتگی خود از خطوط 6 و 7 مترو، از ایستگاه دولت آباد بازدید و در جریان روند تکمیل و آماده‌سازی این ایستگاه در فاز نخست بهره‌برداری قرار گرفت.
علی امام افزود: ایستگاه دولت‌آباد دارای 6 پله برقی و یک ورودی است که با بهره‌برداری از این ایستگاه و ایستگاه‌های آماده افتتاح و همچنین تکمیل کامل خط 6، روزانه ظرفیت جابه‌جایی بیش از یک میلیون مسافر وجود خواهد داشت.
وی ادامه داد: با توجه به آنکه ایستگاه دولت آباد در محدوده منطقه 20 تهران واقع شده است با راه‌اندازی این ایستگاه ضمن آن‌که شهروندان شهرک‌های اقماری به راحتی به شبکه مترو متصل می‌شوند و با جانمایی پایانه تاکسیرانی و اتوبوسرانی در جوار این ایستگاه دسترسی شهروندان به مناطق اطراف نیز تسهیل می‌شود.
امام خاطرنشان کرد: خط 6 مترو تهران به‌دلیل رعایت اصول مهندسی و استانداردهای فنی در ساخت به فینال ابرپروژه‌های تونل‌سازی اجرا شده در جهان راه یافت و طی رقابتی که با حضور 65 ابرپروژه برگزار شد؛ موفق به دریافت تقدیرنامه (تونل سازی جهان ITA Tunneling Award) شد.
این خط بطول 32 کیلومتر، شامل 27 ایستگاه است که بخش عمده‌ای از این خط به روش مکانیزه (دستگاه TBM) احداث شده است.
با احداث و توسعه‌ بخش جنوبی خط 6 متروی تهران به‌طول 6 کیلومتر (به روش مکانیزه) و 4 ایستگاه که از منطقه دولت‌آباد تا حرم مطهر حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) منتهی می‌شود، طول این خط به 38 کیلومتر و تعداد ایستگاه‌ها به 31 خواهد رسید و تبدیل به بلندترین خط مترو در خاورمیانه خواهد شد.
گفتنی است مدیرعامل شرکت راه‌آهن شهری تهران و حومه (مترو) برای رفع نواقص و تسریع در روند بهره‌برداری پروژه‌ها به‌طور مستمر هر هفته از خطوط 6 و 7 بازدید می‌کند.
تهرام/7243//1348

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس