باران های اخیر منابع آبی زیر زمینی جنوب پایتخت را احیا کرد

باران های اخیر منابع آبی زیر زمینی جنوب پایتخت را احیا کرد


به گزارش ایرنا، هدایت الله جمالی پور روز یکشنبه در دیدار نوروزی با امام جمعه شهرری اظهار داشت: منابع آبی زیرزمینی در دشت های جنوبی استان تهران از جمله ری و ورامین در حدود 200 متر پایین رفته بود که با بارش های اخیر تا حدودی بالا آمد.
وی تصریح کرد: هرچند که احیای آب های زیرزمینی نیازمند حداقل 15 سال بارش مداوم مانند امسال است ولی بارش اخیر بسیار پر برکت و در مقایسه با سالهای گذشته زیاد بود.
جمالی پور در ادامه به طغیان رودخانه کن در زمان پیک بارش روزهای اخیر اشاره کرد و یادآور شد: سیلاب رودخانه کن اگر به شکل درست و اصولی به وسیله عوامل اجرایی شهرستان ری مدیریت نمی شد امروز شاهد خسارت های سنگینی در این شهرستان بودیم.
وی ادامه داد: سیل بندهای شهر قیامدشت نقش بسزایی در مهار سیلاب ها داشت که اگر به درستی مدیریت نمی شد امروز مشکلات فراوانی در بخش مسکن مهر و جاده امام رضا(ع) را شاهد بودیم.
فرماندار ویژه شهرستان ری در ادامه به مشکلات مردم مناطق سیل زده در استان های گلستان، خوزستان و لرستان اشاره کرد و اظهار داشت: بسیج مردمی با محوریت فرمانداری ری برای کمک رسانی به مردم سیل زده ایجاد شده است.
وی یادآور شد: امروز مردم مناطق سیل زده نیازمند چادر، زیرانداز، کنسرو، وسایل بهداشتی و اقلام ابتدایی زندگی هستند که باید با بسیج مردمی به کمک مردم سیل زده کشور برویم.
امام جمعه شهرری در ادامه این دیدار گفت: امسال با توجه به نزولات آسمانی قابل توجه در کشور سال پربرکت و پر خیری برای ملت شریف ایران خواهد بود.
سید علی شاهچراغی به مشکلات ایجاد شده توسط بارش های اخیر در کشور اشاره و تاکید کرد: مشکلات در شهرهای مختلف باید توسط مسئولان به شکل فنی ارزیابی و علت یابی شود تا برای سال های بعد نقاط حادثه خیز و مشکل ساز هر منطقه اصلاح شود.
وی یادآور شد: مردم مناطق سیل زده در حال حاضر مشکلات و آلام بی شماری دارند ولی همدلی، همکاری و بسیج مردم و مسئولان به زودی تمامی این مشکلات را رفع خواهد کرد.
شاهچراغی در ادامه به یک صدایی و همدلی گروه ها و اقشار مختلف مردم شهرستان ری در برخورد با مسائل مختلف اشاره کرد و افزود: همکاری و انسجام مثال زدنی مردم و مسئولان این شهرستان به برکت وجود مبارک حضرت عبدالعظیم(ع) ایجاد شده است.
شهرستان ری (به مرکزیت شهرری) با جمعیتی بیش از یک میلیون و 400 هزار نفر از مهمترین شهرستان های استان تهران است که دارای چهار شهر شهرری، باقرشهر، کهریزک و حسن آباد و چهار بخش مرکزی، کهریزک، فشافویه، خاوران و قلعه نو است.
3218/6003

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس