بارش برف دماوند مسئولان ستاد بحران را دور هم جمع کرد

بارش برف دماوند مسئولان ستاد بحران را دور هم جمع کرد


به گزارش روز شنبه ایرنا از فرمانداری دماوند، فرماندار این شهرستان در این نشست با اذعان اینکه با وجود تمام تلاش و اقدامات به عمل آمده در مواردی ممکن است، خدمات شایسته‌ای ارائه نگردیده باشد افزود: برای آسیب‌شناسی موضوع از همه دستگاه‌های ذیربط درخواست شده است تا نقطه نظرات خود را به منظور اصلاح امور مربوطه به ستاد مدیریت بحران شهرستان اعلام کنند تا مورد بررسی کارشناسی دقیق قرار گیرد.
روز پنجشنبه 13 دی ماه از ساعت 8صبح تا 8 شب شاهد بارش برف سنگین در سطح شهرستان دماوند بودیم که این میزان برف، مشکلاتی را در تردد شهروندان ایجاد کرد و همچنین موجب قطعی برق برخی مناطق از سه تا پنج ساعت شد که مجید صفری رئیس ستاد مدیریت بحران شهرستان دماوند در گفت و گو با ایرنا گفت: سقوط سه اصله درخت به دلیل بارش شدید برف در شهر دماوند موجب قطعی برق شده است.
همچنین شهروندان از عدم برف روبی مناسب شهرداری ها در سطح شهر گله مند بودند.
مجید صفری در ادامه این نشست با اشاره به قطعی مکرر برق در سطح شهرستان به ویژه شهر دماوند در زمان بارش برف، افزود: اداره برق موظف است با هماهنگی ستاد مدیریت بحران فرمانداری به‌منظور پیشگیری از قطعی برق در هنگام بارش برف عملیات شاخه زنی را در دستور کار خود قرار دهد و خطرات احتمالی ناشی از پارگی کابل‌های برق را به‌سرعت رفع کند.
رئیس ستاد مدیریت بحران شهرستان دماوند همچنین از مردم شهرستان خواست در هنگام بروز مشکل قطعی برق در هر نقطه شهرستان، تنها با شماره 121 مربوط به فوریت‌های قطع برق تماس حاصل نمایند تا در کمترین زمان ممکن نسبت به رفع مشکل اقدامات لازم صورت گیرد.
وی همچنین از اداره راه شهرستان خواست تا در دو محور مواصلاتی هراز و فیروزکوه تمامی پیش‌بینی‌های لازم اعم از استقرار اکیپ‌های عملیاتی ماشین‌آلات راهداری و نمک‌پاشی را در هر دو مسیر بکنند تا قبل از بروز بحران اقدامات لازم جهت کاهش حوادث احتمالی انجام شود.
صفری اظهار داشت: شهرستان دماوند دارای وسعت سرزمینی و گسترش نقاط سکونت‌گاهی بسیاری است و همچنین پراکندگی روستاها و وجود شبکه راه‌های گسترده و از سوی دیگر وجود بیش از 40 شهرک مسکونی، خدمات رسانی را در شرایط بحرانی با کندی مواجه می کند.
تهرام/7246/ // 6139

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس