باند سارقان منزل با 7 میلیارد تومان سرقت در تهران منهدم شد

باند سارقان منزل با 7 میلیارد تومان سرقت در تهران منهدم شد


به گزارش روز سه شنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی پلیس، سردار ‘علیرضا لطفی’ در این خصوص اظهار داشت: نوزدهم خرداد ماه سال جاری پرونده ای با موضوع سرقت منزل از کلانتری 164 قائم به پایگاه یکم پلیس آگاهی ارجاع شد.
وی بیان داشت: مال باخته در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: ‘ساعت 16 منزلم را ترک کرده و ساعت 23 ، در زمان مراجعه به خانه متوجه شدم، پشت در ورودی خانه مسدود شده است، به سختی در را باز کرده و مشاهده کردم وسایل منزل به هم ریخته و مقدار جواهرات و سکه طلا به ارزش 150 میلیون تومان به سرقت رفته است و سارقان با تخریب در بالکن از محل متواری شده اند ‘.
رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ ادامه داد: با بررسی دقیق تیم بررسی صحنه سرقت پلیس آگاهی، کارآگاهان پایگاه یکم موفق به شناسایی یکی از سارقان حرفه ای و سابقه دار به نام ‘ن-الف’ شدند، در این تحقیقات مشخص شد متهم با همدستی تعدادی از سارقان سابقه دار به صورت باندی و کاملا سازمان یافته اقدام به سرقت از منازل شهروندان در نقاط شمالی شهر تهران می کند.
لطفی عنوان کرد: در ادامه رسیدگی به پرونده، با تلاش شبانه روزی کارآگاهان و کنترل دقیق تحرکات افراد این باند، پنج تن از آنان شناسایی و دستگیر و طی یک عملیات هماهنگ در تهران، فردیس و اندیشه 6 تن دیگر نیز دستگیر و به پایگاه یکم منتقل شدند.
رئیس پلیس آگاهی تهران افزود: در بازرسی از مخفیگاه های متهمان، علاوه بر کشف تجهیزات مورد استفاده در تخریب در منازل، چندین قبضه سلاح سرد، تجهیزات دفاعی و پلاک های خودرو دارای سابقه سرقت که توسط سارقان در زمان سرقت از منازل استفاده می شده، نیز کشف شد.
وی با اشاره به اقرار متهمان در بازجویی اولیه گفت: آنان اقرار کردند که اموال مسروقه را به 2 مالخر در غرب کشور فروخته که در بررسی سوابق این 2 نفر مشخص شد آنها به تازگی توسط پلیس آگاهی همدان دستگیر شده اند اما یکی از آنان با تامین قرار قانونی از سوی مقام قضائی آزاد شده است.
لطفی خاطر نشان کرد: با هماهنگی مقام قضائی تیمی از کارآگاهان پایگاه یکم به استان همدان اعزام و یکی از متهمان را از زندان تحویل گرفته و متهم دیگر پرونده نیز مجددا با همکاری پلیس آگاهی همدان دستگیر و هر 2 مالخر برای ادامه تحقیقات به پایگاه یکم منتقل شدند.
به گفته وی، تاکنون بیش از 75 محل سرقت در مناطق شمال، شمال غرب و شمال شرق تهران شناسایی شده که با جمع بندی اظهارات این تعداد از مال باختگان، تاکنون ارزش این پرونده بیش از 7 میلیارد تومان برآورده شده است.
رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ، افزود: در بررسی سوابق متهمان، مشخص شد که 2 تن از این سارقان حرفه ای به اتهام درگیری مسلحانه با ماموران گشت انتظامی در غرب کشور، تحت تعقیب پلیس قرار دارند که با بررسی موضوع مشخص شد این 2 سارق طی یک درگیری مسلحانه یکی از ماموران را با شلیک گلوله از ناحیه کتف مجروح کرده و بلافاصله از غرب کشور متواری شدند که در این خصوص به محض اتمام تحقیقات در پلیس آگاهی تهران بزرگ، رسیدگی به پرونده درگیری مسلحانه این 2 متهم نیز در محل وقوع درگیری انجام خواهد شد.
وی با اعلام خبر دستگیری این گروه از سارقان حرفه ای و خطرناک خاطر نشان کرد: با دستگیری این گروه از سارقان، شاهد کاهش چشمگیر و قابل ملاحظه ای در وقوع سرقت های منازل به شیوه تخریب در شهر تهران به ویژه در مناطق شمالی شهر تهران هستیم؛ تحقیقات ویژه پلیسی برای شناسایی دیگر جرایم ارتکابی متهمان همچنان در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دارد.
تهرام/8138//1348

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس