بانوان آلبینو نمایشگاه هنری دایر کردند

بانوان آلبینو نمایشگاه هنری دایر کردند


به گزارش روز جمعه ایرنا این نمایشگاه که افتتاح آن پنجشنبه شب بود، تا 30 بهمن از ساعت 10 الی 16 در تهران، میدان راه‌آهن، میدان بهمن دایر است.
زالی یا آلبینیسم نوعی بیماری ژنتیکی از نوع اتوزومی مغلوب است که به دلیل نقص مادرزادی یک آنزیم، تیروزین به ملانین تبدیل نمی‌شود و در پسران شایع تر است.
عدم توان تولید رنگدانه ملانین موجب می‌شود که رنگ پوست بیمار سفید باشد و تا کنون هفت نوع زالی شناسایی شده ‌است که در شایع‌ترین نوع آن (OCA2) بیمار پوستی روشن (به همراه اندکی ملانین)، رنگ مویی بین طلایی تا قرمز تیره، و همچنین رنگی چشمی روشن ( آبی، سبز، خاکستری و …) دارد.
آلبینوها دچار کم بینایی نسبتا شدید نیز هستند که انجام بسیاری از کارهای معمول مثل رانندگی ،کار با کامپیوتر و… برایشان مشکل است.
مریم فزونی،نقاش در قالب سبک رئال 33 اثر، نیلوفر سعادتمند، گرافیست 13 اثر، فاطمه غلامپور، تذهیب کار و نقاش12 اثر و مهسا رمضان زاده، نقاش و تذهیب کار در سبک سیاه قلم پنج اثر در این نمایشگاه ارائه کرده اند.
معرفی توانمندی های افراد آلبینو ازجمله اهداف این نمایشگاه اعلام شده است و آلبینوها در ایران انجمنی باعنوان آلبینیسم ایران(آمال) دارند.
تهرام/3225 / 1539

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس