برخورد با ساخت و ساز غیرمجاز در شمیرانات اولویت است

برخورد با ساخت و ساز غیرمجاز در شمیرانات اولویت است


محمدرضا علی اکبری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به تماس های تلفنی امروز شهروندان با فرماندار شمیرانات از طریق سامانه سامد اظهار داشت: درخواست هایی از سوی اقشار بومی مبنی بر بازسازی بناهای قدیمی و ساخت و سازهایی با متراژ پایین در اراضی خود وجود دارد که قانون گذار در موارد متعدد آنها را غیر مجاز اعلام کرده است، اما پیگیری رفع مشکل افراد بومی و تفکیک مسئله آنها از ساخت و سازهای خوش نشینی و ویلا سازی از دغدغه مسئولان نیز هست.
رئیس اداره بازرسی و عملکرد فرمانداری شمیرانات با اشاره به درخواست های متعدد برخی افراد مبنی بر اتمام عملیات عمرانی نیمه تمام خاطرنشان کرد: برخی از عملیات های عمرانی مانند مناسب سازی پیاده روها و … نیازمند اتمام پروژه های مربوطه مثل انشعابات گاز هستند که در صورت انجام این اقدامات منابع مالی اتلاف شده و کار چندین برابر خواهد شد.
علی اکبری ابراز کرد: با توجه به دمای پایین هوا و بارش های جوی در نیمه دوم سال، ادامه عملیات اجرایی برخی دیگر از پروژه های عمرانی نیز ممکن نیست ولی با مساعد شدن آب و هوا ادامه خواهد یافت.
وی گفت: به محض مساعد شدن آب و هوا، ادامه و به اتمام رساندن عملیات عمرانی در سطح شهرستان توسط دستگاه های متولی پیگیری خواهد شد.
این مقام مسئول با اشاره به نامناسب بودن مسیر روستای برگ جهان از توابع بخش لواسانات گفت: در چند روز آینده با حضور فرماندار شمیرانات از منطقه بازدید میدانی خواهیم داشت و مشکل مذکور را مورد بررسی کارشناسی قرار می دهیم.
علی اکبری در ادامه گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان داشت: مسئولان شهرستان شمیرانات توجه ویژه ای به تکریم ارباب رجوع و برپایی میز خدمت داشته و تاکنون تمامی ادارات این امر را اجرا و در راستای تسریع و بهبود کیفیت خدمات رسانی به شهروندان تلاش می کنند.
وی افزود: با توجه به اینکه آمار ارزیابی این اقدام از سوی مراجع استانی اعلام نشده، نمی توانیم شهرستان ها را رتبه بندی کنیم اما با توجه به بازرسی های صورت گرفته و رعایت موارد تعیین شده، برآورد می شود شمیرانات در مقایسه با دیگر شهرستان های استان تهران در زمینه اجرای طرح میز خدمت عملکرد خوبی داشته باشد.
این مقام مسئول ابراز کرد: با توجه به فرا رسیدن ایام نوروزی تمامی گشت های مشترک ساماندهی و با جدیت بیشتری به صورت شبانه روزی تا پانزدهم فروردین سال آینده به رصد بازار می پردازند؛ همچنین شهروندان می تواند با سامانه 124 و ارتباط مستقیم با اداره صنعت، معدن و تجارت شمیرانات تمامی انتقادات و پیشنهادات خود را در زمینه عملکرد اصناف و بازار شهرستان منعکس کنند.
علی اکبری گفت: اطلاع رسانی گسترده و به موقع پاسخگویی فرماندار شهرستان از طریق سامانه سامد مراتب رضایت و خرسندی شهروندان را به همراه داشت.
وی خاطرنشان کرد: برخی افراد با اهداف شخصی و بدون در نظر گرفتن منافع عمومی اقدام به انعکاس گزارش های بی اساسی می کنند که این امر تنها منجر به اتلاف وقت بازرسان و مسئولان مربوطه می شود چرا که هیچ گزارشی بدون بررسی کارشناسانه و مدارک قابل استناد به نتیجه نخواهد رسید.
ین مقام مسئول در ادامه نیز توضیح داد: سامانه 2727 و سامانه پیامکی 20002727 متعلق به فرمانداری شهرستان شمیرانات می باشد که تمامی شهروندان می توانند به صورت مستقیم با مسئول مورد نظر خود ارتباط برقرار کنند.
بر اساس این گزارش، سامانه سامد یا سامانه 111 پل ارتباطی مردم با دولت با هدف تسریع و تصریح در پاسخگویی است که شهروندان می توانند از طریق آن با نمایندگان عالی دولت در شهرستان ها و دیگر مسئولان ارتباط مستقیم برقرار کرده و گزارشات، انتقادات و پیشنهادات خود را منعکس کنند.
شهرستان شمیرانات متشکل از شهر شمیران و دو بخش لواسانات و رودبار قصران با جمعیتی افزون بر 47 هزار نفر در شمال و شمال شرقی تهران واقع شده است.
تهرام/9897//1348

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس