بیش از یکهزار بازرسی از اصناف دماوند انجام شد

بیش از یکهزار بازرسی از اصناف دماوند انجام شد


رضا میرزا کریمی روز جمعه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: از این تعداد، 55 مورد تخلف صنفی به تعزیرات ارجاع، چهار مورد پلمب بهداشتی و 115 اخطاریه پلمب نیز برای واحدهای متخلف صادر شده است.
وی با بیان اینکه سال گذشته 12 هزار مورد بازرسی از اصناف این شهرستان انجام شد، افزود: از این میزان 400 پرونده به دلیل گرانفروشی و عدم درج قیمت و صدور فاکتور به اداره تعزیرات حکومتی معرفی و 60 مورد نیز به علت نداشتن پروانه کسب و تخلفات بهداشتی با همکاری نهادهای مربوطه پلمب شد.
میرزا کرمی اضافه کرد: با افزایش قیمت اجناس، میزان بازرسی ها در سطح شهرستان سه برابر شده است.
وی تصریح کرد: کنترل و ایجاد ثبات قیمت در واحدهای صنفی از رویکرد اتاق اصناف محسوب می شود که لازمه آن ایجاد همبستگی در بین صنوف است.
رئیس اتاق اصناف دماوند افزود: احتکار، گرانفروشی و افزایش فروشگاه های زنجیره ای از مهمترین مشکلات این حوزه در سال گذشته بود که توانستیم کنترل بازار را حفظ کنیم.
وی بیان کرد: صدور مجوز برای رستوران های سنتی در قالب طرح گردشگری توسط اداره میراث فرهنگی و مغایرت نرخ مصوب این نهاد با اتاق اصناف سبب دو قطبی شدن نرخ ها شده است.
5 هزار و 200 واحد صنفی در سطح شهرستان دماوند فعالیت دارند که از این تعداد، 4 هزار و 500 واحد دارای پروانه کسب و حدود 700 واحد فاقد پروانه هستند.
تهرام/7246/6003

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس