بیش از 30 برنامه شاخص هنری امسال در تهران اجرا می شود

بیش از 30 برنامه شاخص هنری امسال در تهران اجرا می شود


به گزارش روز سه شنبه ایرنا از اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران محمد حسین اسماعیلی در تشریح برنامه های هنری و سینمایی استان تهران در سال 1398 اظهار داشت: بر اساس سیاست های کلان فرهنگی، در سال 98 سیاست توسعه و تقویت و ساماندهی انجمن های فرهنگی و هنری با قدرت و قوت بیشتری ادامه می یابد و امور اجرایی و تخصصی به طور کامل به تشکل های تخصصی واگذار می شود.
وی ادامه داد: ساماندهی امور زیربنایی، کیفی سازی و محتوا بخشی به برنامه های هنری و سینمایی، پرهیز از تکرار و موازی کاری در برنامه های اجرایی، واگذاری امور اجرایی به هنرمندان و انجمن های هنری، تمرکز زدایی و توجه به شهرستان ها در راستای عدالت فرهنگی، تعامل با نهادهای فرهنگی در جهت هم افزایی فرهنگی و ارائه برنامه های بدیع و خلاقانه و جریان ساز از سیاست های اصلی استان تهران در سال 98 است.
اسماعیلی خاطرنشان کرد: امسال علاوه بر برنامه های روتین و جشنواره ای، به موضوع حمایت از آموزش و تولیدات هنری به طور جدی توجه داریم و امیدواریم در این راستا بتوانیم گام های مؤثری برداریم.
وی ادامه داد: همچنین در هر فصل یک تا دو برنامه شاخص هنری و سینمایی با حضور هنرمندان و اساتید و مسئولین هنری استان برگزار خواهد شد.
به گفته معاون هنری-سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران، تکریم و تجلیل از اساتید و پیشکسوتان، برگزاری نشست های دائمی با هنرمندان و انجمن ها و تشکل ها و شوراهای هنری، چهارمین جشنواره آواها و نواهای رضوی با رویکرد بین المللی، بیست و چهارمین جشنواره تئاتر استان تهران، اردیبهشت موسیقی تهران، جشنواره هنرهای تجسمی، هفته هنر استان تهران، از برنامه های هنری و سینمایی استان تهران است.
وی افزود: برگزاری پاتوق های هنری و سینمایی، نشست های تخصصی و کارگاه های آموزشی در حوزه های هنری و سینمایی، جشن روز سینما، جشنواره شب های موسیقی استان تهران، جشنواره ملی حکمت و نیایش با محوریت نهج البلاغه و صحیفه سجادیه، نمایشگاه ها و کارگاه های تجسمی، سومین سمپوزیوم مجسمه سازی چوب،جشنواره نقش و نگارهای من و خدا در ماه مبارک رمضان، جشنواره تئاتر تک استان تهران، جشنواره ملی کارتون و پوستر با موضوع شعار سال، جشنواره تئاتر طنز از دیگر برنامه های هنری و سینمایی استان تهران در سال جاری است.
تهرام//7244//6139

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس