بیمارستان الغدیر بومهن ماه آینده افتتاح می‌شود

بیمارستان الغدیر بومهن ماه آینده افتتاح می‌شود


به گزارش ایرنا، سعید علی بخشی روز دوشنبه در مراسم بهره برداری از چند طرح عمرانی بومهن که همزمان با روز شوراهای اسلامی برگزار شد اظهار داشت: طی سال‌های اخیر افتتاح این بیمارستان خیرساز با مشکلات فراوانی همراه بود که با پی گیری‌های انجام شده تا یک ماه آینده فاز اول آن به بهره برداری می رسد.
وی گفت: توافقاتی ما بین شهرداری با ورثه خیر مرحوم جابر انصاری سازنده این بیمارستان انجام شد که روند تکمیل آنرا تسریع کرد.
علی بخشی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ساخت مراکز فرهنگی چند منظوره در شهر بومهن خاطر نشان کرد: به منظور خدمات رسانی بهینه به شهروندان برای ساخت سرای محله چند منظوره در مناطق مختلف شهری برنامه ریزی شده است.
شهردار بومهن گفت: انبار ملزومات ستاد بحران در طبقات زیرین سرای محله جانمایی خواهد شد و خانه های بهداشت در سرای محله با حضور پزشکان مستقر خواهند شد.
علی بخشی اظهار داشت: رشد جمعیت شهر بومهن با توجه به مهاجر پذیری این شهر بسیار بالا است، جمعیت این شهر از سال 95 تا کنون دو برابر شده و همه ما موظفیم تلاش بیشتری برای خدمات رسانی به شهروندان داشته باشیم.
وی با اشاره به فعالیت‌های عمرانی سال 97 عنوان کرد: سالن ورزشی و سرای محله واقع در منطقه شهر آباد بومهن که در هفته دولت کلنگ زنی شد بیش از 90 درصد پیشرفت ساخت داشته ، ساخت پل کشاورزی و بهینه سازی معابرشهری و جدول گذاری در متراژ و مساحت قابل توجه برخی از اقدامات این شهرداری طی سال گذشته هستند.
علی بخشی گفت: امروز به مناسبت روز شوراهای اسلامی ساختمان جانبی آتش نشانی شماره یک، پله برقی محله لوران و پارک خلیج فارس با اعتباری معادل 60 میلیارد ریال به بهره برداری رسید و کلنگ ساخت سالن ورزشی شهید فریبرز حبیبی و سرای محله شهدای بومهن با حضور معاونین فرماندار و اعضای شورای اسلامی شهر بومهن و سایر مسئولان زده شد.
وی با اشاره فاصله زیاد دوربرگردان‌های خیابان اصلی شهر بومهن اظهار داشت: به منظور تسهیل تردد خودروهای اورژانس ، فضایی را در کنار آتش نشانی به اورژانس اختصاص دادیم، استقرار ایستگاه‌های اورژانس در دو طرف خیابان اصلی شهر مشکل تردد خودروهای اورژانس را در ترافیک خیابان اصلی برطرف کرده است.
شهردار بومهن با اشاره به کمبود فضای سبز شهر بومهن گفت: ساخت بوستان را در محلات مختلف شهر به منظور ارتقای سرانه فضای سبز در دست اقدام داریم، پارک خلیج فارس در منطقه هوا و فضا با مشارکت مردم در فضایی مناسب احداث شده است و در این پارک وسایل بازی کودکان، فضای ورزشی برای بزرگسالان و زمین چمن کوچک برای بازی کودکان تعبیه شده است.
علی بخشی گفت: به منظور کاهش ترافیک شهری ساخت پل شهرک کشاورزی را با اعتباری معادل 10 میلیارد تومان در دست اجرا داریم و تا 40 روز آینده آسفالت و جدول گذاری پل به پایان می رسد، این پل ارتباطی در امتداد خیابان اصلی قرار دارد و در واقع کمربندی شهر محسوب می شود.
وی با اشاره به ضرورت ساخت این پل خاطر نشان کرد: خودروهای اورژانس ، امدادی و آتش نشانی زمان طلایی خود را در ترافیک خیابان اصلی بومهن از دست می دادند، علاوه بر مرتفع شده این مشکل ترافیک خیابان اصلی شهر به نحو چشمگیری کاهش پیدا می کند.
شهر بومهن با 100 هزار نفر جمعیت در شهرستان پردیس و شرق پایتخت قرار دارد.
تهرام/9441//6139

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس