بیمه و مالیات سنگین مشکل صنایع شهرستان ورامین است

بیمه و مالیات سنگین مشکل صنایع شهرستان ورامین است


به گزارش ایرنا، مجتبی بوربور روز چهارشنبه در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید که در محل اداره صنعت، معدن و تجارت ورامین برگزار شد اظهار داشت : رفع موانع موجود در بخش تولید و تجارت مقدمه تحقق اقتصاد مقاومتی و حمایت از کالای ایرانی است.
وی با اشاره به وجود برخی از مسائل و مشکلات بین دستگاههای اجرایی و واحدهای تولیدی اظهار داشت: وجود مشکل بین دستگاه های اجرایی و واحدهای تولیدی منجر به کاهش بازدهی تولید کنندگان شده و چرخه تولید را با وقفه مواجه می کند.
وی تأکید کرد: مدیر دستگاه های اجرایی موظفند تا به منظور رفع مشکلات واحدهای صنعتی در محل کارگاه حضور پیدا کرده و از نزدیک مشکلات درون شهرستانی را برطرف کرده و در صورت نیاز به پیگیری های بیشتر، موضوع را به مسئولان استانی منعکس کنند.
بوربور افزود: موانع پیش روی واحدهای تولیدی بیشتر در حوزه بیمه، مالیات و سرمایه در گردش است ، استمهال تسهیلات دریافت شده از سوی صاحبان صنایع معضلی است که اگر با همکاری بانک های عامل رفع نشود، تولید متوقف می شود.
وی گفت: با توجه به نوسانات ارزی، عمده ترین مشکلات پیش آمده تولیدکنندگان کمبود مواد اولیه وارداتی و کاهش میزان سرمایه در گردش است، کمبود مواد اولیه در حالی صورت می گیرد که می توان با رایزنی مناسب، بخشی از آن را از محصولات داخلی کشور تأمین کرد.
در این جلسه صاحبان واحدهای تولیدی نیز مهمترین مشکلات خود را شامل بدهی معوق بانکی، سرمایه در گردش و بدهی در حوزه مالیاتی و تامین اجتماعی اعلام کردند.
شهرستان ورامین دارای چهار شهرک صنعتی چرمشهر ، سالاریه ، شهید ملاآقای و خیرآباد است که 750 واحد صنعتی خرد و بزرگ در آنها مشغول به فعالیت هستند.
ورامین با 300 هزار نفر جمعیت در 35 کیلومتری جنوب شرق تهران واقع شده است.
تهرام/7254//1348

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس