ترافیک جاده های شرق استان تهران از آسمان رصد می شود

ترافیک جاده های شرق استان تهران از آسمان رصد می شود


سرهنگ سیاوش محبی عصر جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ترافیک جاده های شرق استان تهران با استفاده از جایروپلن از طریق هوایی کنترل می شود و گره های ترافیکی به همکاران مستقر در جاده ابلاغ شده و آنها برای رفع گره ترافیکی اقدام می‌کنند.
گفتنی است، جایروجایروپلن(پرنده سبک) وسیله ایست پروازی که سیستم آن ترکیبی از سیستم هواپیما و هلی کوپتر است به همین دلیل به آن جایروپلن، جایروکوپتر ویا اتوجایرو هم گفته می شود.
جایرو برای بلند شدن از زمین مانند هواپیما نیاز به یک باند خیلی کوتاه درحدود 15 متر و یک موتور به همراه یک ملخ که در جلو و یا عقب آن نصب می شود دارد و اگر در حین پرواز موتور این وسیله از کار بیافتد سقوط نخواهد کرد و بواسطه روتور اصلی به آرامی به زمین می نشیند از اینرو به آن اتو جایرو نیز گفته می شود.
محبی افزود: جایروپلن با ظرفیت دو سرنشین از سوی هوا ناجا در اختیار ما قرار گرفته و تا پایان تعطیلات در اختیار ما قرار دارد و در زمان بروز گره های ترافیکی جاده ای و ماموریت‌ها از آن بهره برداری می شود.
فرمانده ویژه پلیس راه شرق استان تهران گفت: نیروهای پلیس راه با تمام توان و امکانات از 25 اسفند ماه تا پایان روز 17 فروردین در آماده باش کامل هستند.
وی در ادامه با اشاره به افزایش 8 درصدی ترافیک نسبت به سال گذشته در همین زمان خاطر نشان کرد: ماموران پلیس راه به منظور روان سازی ترافیک به طور شبانه روزی در محورها مستقر هستند.
تهرام/9441//6139

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس