تشدید نظارت بر فروش تورهای نوروزی از ابتدای اسفندماه آغاز می شود

تشدید نظارت بر فروش تورهای نوروزی از ابتدای اسفندماه آغاز می شود


به گزارش روز سه شنبه ایرنا از میراث فرهنگی استان تهران، شهرام علیمحمدی افزود: طرح تشدید نظارت بر فروش تورهای نوروز98 از اول اسفندماه با مشارکت بازرسان انجمن صنفی کارفرمایان ،دفاتر خدمات مسافرت هوائی و جهانگردی ایران و استان تهران آغاز می شود.
معاون گردشگری استان تهران از شهروندان خواست در خرید تورهای نوروزی مراقب افرادی که به صورت غیر قانونی و با وسوسه خرید تورهای ارزان اقدام به سود جویی می کنند نیز باشند.
علیمحمدی ادامه داد: در استان تهران بیش از دوهزار دفتر خدمات مسافرتی دارای مجوز بند «ب» در حال ارائه خدمات سفر به گردشگران هستند، با توجه به حجم زیاد دفاتر خدمات مسافرتی قطعا بازار فروش تورهای نوروزی بسیار داغ و رقابتی است،اما دفاتر خدمات مسافرتی در هر شرایطی باید نسبت به تعهدات خود به مسافران پایبند باشند.
معاون گردشگری استان تهران گفت: حضور مدیر عامل و یا مدیر فنی در دفاتر خدمات مسافرتی الزامی است که در صورت گزارش تخلف از سوی بازرسان، برخورد قانونی با دفاتر مسافرتی خاطی صورت می گیرد.
علیمحمدی به مردم توصیه کرد هنگام خرید بسته سفر ، با عقد قرارداد مکتوب با مدیر دفاتر خدمات مسافرتی انجام دهند و یک نسخه از این قرارداد را تا پایان سفر نگه دارند.
وی خاطر نشان کرد: حجم شکایات سال 97 در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 25 درصد کاهش داشته است که این موضوع به دلیل هوشیاری هموطنان در خرید از دفاتر خدمات مسافرتی دارای مجوز و همچنین افزایش نظارت در پلمپ مراکز غیر مجاز صورت گرفته است.
طرح خدمات سفر نوروزی از 25 اسفند تا 17 فرودین ماه در سطح این استان انجام شد.
تهرام/7247/ 1539

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس