تغییر محدوده طرح ترافیک و زوج و فرد برعهده شورای ترافیک است

تغییر محدوده طرح ترافیک و زوج و فرد برعهده شورای ترافیک است


به گزارش ایرنا، محسن هاشمی روز سه‌شنبه قبل از شروع یکصد و بیست و دومین جلسه شورای اسلامی شهر تهران خاطرنشان کرد: من در شورای عالی ترافیک حضور ندارم و اگر در این شورا دعوت شوم، نظرات خوبی دارم که آن را مطرح خواهم کرد.
وی درباره مشکلات افرادی که منزلشان در محدوده طرح ترافیک است گفت: محدوده طرح ترافیک را شورای عالی ترافیک تعیین می‌کند و ما در آن نقشی نداریم.
رئیس شورای اسلامی شهر تهران افزود: شورای شهر تنها عوارض محدوده را تعیین می‌کند که این عوارض نیز به دلیل کسب درآمد نیست و به منظور کاهش آلودگی هوا تعیین می شود.
وی در ادامه درباره پاسخ نامه خود به رئیس جمهوری گفت: نامه ای که در خصوص وضعیت مترو به رئیس جمهوری ارسال کردم به مراجع ذیربط ارجاع داده شده است.
هاشمی همچنین درباره بسیاری از مصوبات دوره های قبل شورای اسلامی شهر تهران که اجرا نشده و مسکوت مانده است،اظهارداشت: کمیته تنقیح مصوبات شورای شهر در حال بررسی مصوبات های دوره های گذشته شورای شهر هستند.
وی عنوان کرد: برخی از این مصوبات قابل اجرا نیست و برخی نیز به دلیل گذشت زمان کارایی ندارد.
رئیس شورای اسلامی شهر تهران همچنین با اشاره به بازدید از خط 6 مترو تهران اظهار داشت: تا آخر سال سه تا چهار ایستگاه از خط 6 مترو تهران تا میدان شهدا قابل افتتاح است.
وی افزود: من در خصوص افتتاح این ایستگاه‌ها نمی‌توانم قول بدهم اما بررسی نشان می‌دهد که این ایستگاه ها قابلیت افتتاح برای استفاده مردم را دارند.
رئیس شورای شهر تهران تاکید کرد: البته همواره در اسفند ماه تعدادی از ایستگاه های مترو به بهره برداری می‌رسد.
وی در ادامه با اشاره به وضعیت سوخت و استفاده از مالیات بر سوخت در حمل و نقل عمومی خاطرنشان کرد: در کشورهای توسعه یافته خودروسازها تلاش دارند تا میزان مصرف سوخت خودرو را پایین بیاورند و مالیات بر سوخت را در سیستم حمل و نقل عمومی هزینه کنند اما در کشور ما سوخت با قیمتی کمتر از قیمت تمام شده در اختیار مردم قرار می‌گیرد.
هاشمی ادامه داد: ما در خصوص مسائل خودمان زیربنایی فکر نمی‌کنیم.
تهرام/7244/1539

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس