تهران رتبه آخر استان ها را در خدمات دولت الکترونیک دارد

تهران رتبه آخر استان ها را در خدمات دولت الکترونیک دارد


به گزارش خبرنگار ایرنا، گلایه های انوشیروان محسنی بندپی تنها به وضعیت رتبه استان در ارائه خدمات دولت الکترونیک محدود نشد بلکه از برخی دیگر شاخص ها نیز انتقاد کرد.
وی ارائه خدمات دولت الکترونیک را به منظور تحقق شفاف سازی در انجام کارها، سرعت دهی به روند خدمت رسانی و صرفه جویی در زمان انجام فعالیت ها اعلام کرد و توسعه این روند بویژه در فرمانداری ها را خواستار شد.
استاندار تهران همچنین خطاب به مدیران استان با انتقاد از بی توجهی به مستندسازی فعالیت ها در دستگاهها و ارائه گزارش آنها به منظور ثبت در رتبه بندی ها گفت: در برخی شاخص های توسعه امور اداری استان تهران با دیگر استان ها فاصله بسیار دارد.
این مقام مسئول به لایحه بودجه سال 98 اشاره کرد و ادامه داد: در این برنامه دو محور بهبود معیشت مردم و زیرپوشش قرار دادن خانواده های کم درآمد پشت صفی مورد تاکید قرار گرفته است.
استاندار تهران گفت: دولت 17 هزار میلیارد تومان فقط برای اشتغال روستاییان درنظر گرفته تا فرد روستایی از محل زندگی خود خارج و گرفتار حاشیه نشینی شهرها نشود.

**رشد بودجه استان رضایتبخش نیست
وی همچنین با بیان اینکه بودجه پیش بینی شده برای سال 98 استان تهران تنها 20 درصد نسبت به بودجه سال 97 رشد داشته است، گفت: از نظر حجم بودجه، تهران در رتبه دوم استان ها قرار دارد اما باتوجه به جمعیت و شرایط خاص این استان، میزان رشد بودجه جایگاه بالایی را برای تهران رقم نمی زند.
به گفته محسنی بندپی دریافت 60 هزار میلیارد تومان مالیات در بودجه 98 برای این استان پیش بینی شده که در صورت دریافت رقمی بیش از این مبلغ، صرف طرح های خود استان تهران می شود.
وی گفت: این میزان درآمد پیش بینی شده برای استان معادل نیمی از کل اعتبارات این بخش کشور اعلام و تصریح کرد: باید از هر رقمی که بیش از این میزان درآمد وصول شد برای توسعه تهران و رفع کاستی های موجود استفاده کرد.
وی تاکید کرد: انتظار می رود مدیران به دقت مفاد سند توسعه ششم، برنامه بودجه و بودجه سنواتی را مطالعه کنند.
استاندار تهران همچنین با تشریح برخی شاخص های توسعه استان، میانگین نرخ با سوادی در استان تهران را 99.2 درصد خواند و در عین حال گفت: سرانه تراکم دانش آموزی در کلاس های این استان 36 نفر و میانگین کشوری آن 24 نفر است.

**دستاوردهای انقلاب اطلاع رسانی شود
استاندار تهران همچنین با تاکید بر ضرورت اطلاع رسانی از دستاوردهای انقلاب در 40 سالگی انقلاب اسلامی گفت: طی این مدت دشمن از هر ترفندی برای تحریم و توطئه علیه نظام اسلامی بهره گرفت اما موفق نشد که مانع پیشرفت و حرکت رو به جلوی انقلاب اسلامی شود.
وی گفت: اکنون دشمن تحریم های اقتصادی را همراه با جنگ روانی آغاز کرده است تا ناامیدی و یاس را رقم بزند.
وی خاطر نشان کرد: بسیار مهم است که در این شرایط هوشیاری و آگاهی را در کنار صیانت از آرامش عمومی جامعه به سطح بالایی ارتقا داد.
محسنی بندپی اظهارداشت: طی این 40 سال دستاوردهای ارزشمندی را انقلاب اسلامی در بخش های مختلف به عموم اقشار جامعه ارایه کرده است که تمامی آنها باید از تریبون های مختلف به مردم اطلاع رسانی شود.

تهرام/3001/ 1008

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس