تونل فاضلاب رو غرب تهران سال 98 بهره برداری می شود

تونل فاضلاب رو غرب تهران سال 98 بهره برداری می شود


داوود لطفی روز یکشنبه در حاشیه بازدید از تونل فاضلاب رو غرب در جمع خبرنگاران گفت: مسافت تونل فاضلاب رو غرب حدود 11 کیلومتر است که از این میزان حدود 6کیلومتر احداث شده است.
لطفی افزود: این پروژه با مشارکت جنرال الکترونیک و مهندسین مشاور آبان پژوه و نیز تحت نظارت مهندسین مشاور لار در حال انجام است.
مدیر اجرای تونل فاضلاب رو شرکت فاضلاب تهران محل تامین منابع مالی این پروژه را بانک توسعه اسلامی عنوان کرد و گفت: برای این پروژه 48 میلیارد تومان و 12 میلیون یورو در نظر گرفته شده است.
وی مدت زمان احداث این پروژه را 36 ماه اعلام کرد و افزود: این پروژه هم اکنون 57 درصد پیشرفت فیزیکی دارد که امیدواریم در زمان مقرر به اتمام برسد.
لطفی ادامه داد: از لحاظ تامین منابع مالی با مشکلی همراه نیستیم و تنها احداث راه آهن تهران – تبریز باعث ایجاد تعلل در عملکرد ما شده است.
به گفته وی، تونل فاضلاب رو غرب نخستین فاضلاب رو در کشور است که با قطر سه متر و به وسیله TBM در حال انجام است.
لطفی افزود: حداکثر دبی در نظر گرفته شده برای این پروژه 17 متر مکعب بر ثانیه است که در زمان بهره برداری می توان از آن استفاده قابل توجهی در بخش کشاورزی و آب منطقه ای کرد.
مدیر اجرای تونل فاضلاب رو گفت: در کلانشهری مانند تهران احداث فاضلاب جدید کار بسیار مشکلی است بنابراین در صددیم تا از این فاضلاب برای سال های طولانی استفاده کنیم.
تهرام/9206//1348

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس