تکمیل تصفیه خانه ششم تهران در انتظار تامین منابع مالی

تکمیل تصفیه خانه ششم تهران در انتظار تامین منابع مالی


به گزارش روز سه شنبه ایرنا به نقل از روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، ‘سید حسن رضوی’ در بازدید معاونان طرح و توسعه، برنامه ریزی، مشاور و پیمانکار این پروژه افزود: با اجرایی شدن مصوبه معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا در خصوص تامین منابع مالی پروژه، بخش عمده ای از مشکلات مربوط به تامین نقدینگی پروژه مرتفع شد.
وی ادامه داد: با پرداخت اولین قسط در اسفند ماه سال گذشته، فعالیت های اجرایی در بخش های مختلف کارگاه از جمله آب بندی، سازه های فرایندی و احداث ساختمان های بهره برداری از سر گرفته شد.
رضوی تصریح کرد: با تمهیدات صورت گرفته در رابطه با نحوه ادامه کار پیمانکار و استمرار تامین اعتبار تعهد شده توسط آبفا و شرکت آب منطقه ای تهران، تجهیزات باقیمانده تصفیه خانه به تدریج نصب و کل مجموعه طرح و تصفیه خانه ششم تا پایان سالجاری وارد مدار بهره برداری می شود.
وی با اشاره به تاکید های صورت گرفته از طرف معاون امور آبفای وزارت نیرو و بیان راهکارهایی به عوامل طرح و پیمانکاران گفت: با توجه به نقش مهم تصفیه خانه ششم در تامین آب شرب محدوده شمال غرب پایتخت تسریع در اتمام طرح و جبران تاخیرات موجود ضروری است.
همچنین مجری طرح آبرسانی به تهران از سد تنظیمی امیرکبیر گفت: تصفیه خانه ششم تهران در زمینی به مساحت 20 هکتار در منطقه لتمال کن در شمالغرب تهران واقع شده است افزود: اکنون فاز اول تصفیه خانه ششم به ظرفیت هفت و نیم متر مکعب در ثانیه در دست احداث است.
‘عادل ساعدی’ ادامه داد: اجزای اصلی این تصفیه خانه شامل حوضچه آرامش، آشغالگیر، واحد اختلاط سریع، زلالساز از نوع پولساتور، فیلترهای دو لایه (آنتراسیت – ماسه)، سیستم کلر زنی اولیه و ثانویه، مخزن ذخیره آب پاک و ساختمان های شیمیایی، کلرزنی، بهره برداری عمومی و جنبی است.
تهرام/ 3036//1348

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس