جرایم سایبری امسال در تهران 80 درصد افزایش داشته است

جرایم سایبری امسال در تهران 80 درصد افزایش داشته است


به گزارش خبرنگار ایرنا، سردار حسین رحیمی روز یکشنبه در نشست تخصصی پیگیری جرایم سایبری در حوزه بانکداری الکترونیک گفت: بیشترین جرایم صورت گرفته در این فضا، مربوط به مسائل مالی و اقتصادی است و مابقی به مسائل دیگر مرتبط می شود.
وی با بیان اینکه بر اساس آمارها، بالغ بر 70 درصد جرایم کشف می شوند و یکی از اقدامات ویژه ای که آن را دنبال می‌کنیم، تقویت پلیس فتا از نظر مکان، نیرو و امکانات است ادامه داد: در سال های اخیر نیروی انتظامی و پلیس فتا اشراف خوبی بر فضای مجازی داشته است؛ به طوری که توانسته ایم بیش از 70 درصد جرایم در فضای مجازی را در تهران بزرگ کشف کنیم.
رحیمی با اشاره به برخی فعالیت های پلیس در مبارزه با جرایم اقتصادی گفت: در بیش از 20 پرونده بزرگ فساد کلان، از سوی پلیس برخورد قاطع صورت گرفته است و صدها نفر دستگیر شده اند.
وی با گرامی داشت یاد 27 شهید سپاه پاسداران اظهار داشت: سال ها در مناطقی که این حادثه رخ داده، بوده ام و مظلومیت کسانی را دیدم که به صورت گمنام زحمت می کشند؛ دشمنان نمی توانند رو در رو اقدام کنند و ناجوانمردانه برخورد می کنند.
** 60 درصد جرایم فضای مجازی مربوط به مسائل مالی است
رئیس پلیس تهران بزرگ در جمع خبرنگاران در خصوص میزان جرایم در فضای مجازی در تهران اظهار داشت: 40 درصد از برداشت های غیرقانونی و 20 درصد از کلاهبرداری های مالی کشور در فضای مجازی صورت می گیرد.
وی افزود: بسیاری از کسانی که در دام کلاهبرداران فضای مجازی گرفتار می‌شوند، به دلیل اشراف نداشتن و عدم آگاهی در مسائل فضای مجازی با اینگونه مشکلات مواجه می شوند و اگر مردم اطلاعات خود در زمینه فضای مجازی را افزایش دهند، این جرایم کمتر خواهد شد.
سردار رحیمی همچنین از افزایش ضریب امنیت فضای مجازی در پایتخت خبر دارد و گفت: با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، به مردم قول می‌دهیم که ضریب امنیت را در پایتخت افزایش دهیم.
وی افزود: پلیس در بخش بهبود ارائه خدمات در تمام زمینه‌ها و اهتمام به بحث اقدامات ایجابی و مردم مدار برنامه ریزی مفصلی را در کلانتری ها، پلیس راه و بخش‌های دیگر انجام می دهد و برنامه‌ریزی‌های ما در سال 98 حول این دو محور خواهد بود.
سردار رحیمی در پاسخ به سوال خبرنگار ایرنا در خصوص برنامه های پیشگیرانه پلیس در آستانه نوروز گفت: برای اسفند ماه و شب عید برنامه‌های پلیس شروع شده است و نیروهای تخصصی پلیس پایتخت در بخش‌های مختلف فعالیت خود را آغاز کرده اند و همچنین در مراکز مهم تجاری اقتصادی و مراکز مهم خرید فعالیت های ویژه ای با تیم‌های نامحسوس آغاز شده است
وی در پایان گفت: در خصوص مسائل ترافیکی نیز با توجه به اینکه عیدی ها و پاداش ها واریز و خریدهای مردم آغاز شده است، بحث کنترل و مدیریت ترافیک را در نظر داریم و به ویژه تامین امنیت مراکز مهم تجاری را آغاز کرده‌ایم؛ در واقع بعد از 22 بهمن ماه برنامه های ویژه پلیس در پایتخت آغاز شده تا امنیت مناسب و همچنین عبور و مرور و ترافیک روان در این روزها فراهم باشد.
تهرام/3225/1109//6139

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس