جوانان هنرمند عرصه مهدویت تجلیل شدند

جوانان هنرمند عرصه مهدویت تجلیل شدند


به گزارش عصر چهارشنبه ایرنا از فرهنگسرای ارسباران، در این آیین محمد بیابانی شاعر، علی فانی خواننده آیینی، حسن روح الامین نقاش، امیرحسین همتی فعال فضای مجازی، حامد محمودی گرافیست، آمنه پازوکی نویسنده کتاب اِدموند، حامد مستقیمی فعال اجتماعی، علی مددی برنامه ساز و فعال رسانه ای، حسن خانچی خواننده آیینی، حمید نیلی در حوزه تئاتر، مرتضی رحمتی گرافیست با حضور حجت الاسلام محسن آتشکار، سیدعلیرضا فاطمیان پور معاون فرهنگی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، سعید صدرائیان رئیس فرهنگسرای ارسباران تجلیل شدند.
یکی از وعاظ مذهبی در آیین اختتامیه تنفس صبح اظهار داشت: برخی از آیات مهدویت در دکترین مهدویت آنچنان که باید تفسیر نشده است.
حجت الاسلام محسن آتشکار گفت: قرآن می فرماید که مرگ مراتب، تنوع و انواع دارد که نوع اعلای آن شهادت است.
وی افزود: گاهی روح خداجوی انسان ها می میرد و دل ها سنگ و قسی القلب می شوند. باید آماده طلوع ولایت عظمی شویم و از قبل خود را آماده سازیم. همانطور که شهیدآوینی گفت:« اگرسرعت نداشته باشیم به روز عاشورا نمی رسیم».
این کارشناس علوم دینی با تاکید بر دو عنصرخودسازی و دگرسازی یادآور شد: قران کریم به ما یادآورشده است در برابر دشمنان خود تا دندان مسلح شویم و انسان های چابکی باشیم و هنرمند بودن را زیبا خواند.
حجت الاسلام آتشکار با اشاره به سخن شهید مطهری که بر مقتدا شدن افراد تاکید داشت، افزود: باید برای بیداری جوهر سیال انسان ها بکوشیم و برای دعاخوانی، قرآن کریم و امور دینی وقت بگذاریم.
وی اظهارداشت: ما در دین هنرهای فاخری داریم، حوزه علمیه نیز باید هنر و موسیقی را در راه انتشار مفاهیم دین و تعالی بشریت به خدمت گیرد.
حجت الاسلام آتشکار با تاکید بر تشکیل کّرسی مهدویت عنوان کرد: حضرت حجت(عج) در قالب جوان 30 ساله ظهور می کنند همچنانکه رهبر معظم انقلاب مدام تاکید دارند کارها را به جوانان بسپارید چون آنها را باور دارند.
اجرای موسیقی با حضور علی فانی و حسن خانچی، شعرخوانی بیابانی با اجرای غلامرضا احمدی مجری تلویزیون بخش هایی از این مراسم بود.
تهرام/7245//6139

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس