حرم روح الله؛ میعادگاه عاشقان در لیالی قدر

حرم روح الله؛ میعادگاه عاشقان در لیالی قدر


به گزارش ایرنا، شب های قدر اوج معنویت رمضان است، شب هایی که زندگی مومن در آن سراسر رنگ خدا می گیرد و پهنه ای است که روزه دار بر آن می ایستد و بر همه ما سوای حق پشت می کند و در خلوت پر راز شب با عبودیت محض در پیشگاه خداوند همه چیز و حتی خود را به فراموشی می سپارد.
حرم مطهر امام خمینی(ره) و بهشت زهرا(س) همچون گذشته میزبان هزاران نفر از مردم مومنی است که سعی در ایجاد خلق صحنه های زیبا و عاشقانه را دارند تا در لیالی قدر به میزبانی این مکان مقدس از درگاه خداوند متعال نجات از آتش قیامت را خواستار شوند.

** برنامه های ویژه حرم مطهر در لیالی قدر
مدیر روابط عمومی آستان مقدس امام خمینی(ره) روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا به تشریح برنامه های حرم مطهر در لیالی قدر پرداخت و گفت: برنامه معنوی شب های قدر با حضور بیت شریف امام راحل و اقشار مختلف مردم مانند سنوات گذشته از ساعت 22:30 آغاز و در ساعت 2 بامداد به پایان می رسد.
حمید رضا سرمد سعیدی عنوان کرد: جمعه (سوم خرداد ماه) مصادف با شب نوزدهم ماه رمضان با سخنرانی حجت الاسلام سید ابراهیم هاشمیان آغاز و حاج احمد شربیانی در این مراسم مداحی خواهند کرد.
وی ادامه داد: همچنین در شب بیست و یکم ماه رمضان نیز حجت الاسلام علی اکبر ناطق نوری سخنرانی خواهد کرد، ضمن اینکه مراسم شب بیست و سوم ماه رمضان نیز با مداحی حاج مهدی منصوری برگزار خواهد شد.
سرمدی با بیان اینکه طبق روال همه ساله تلاوت قرآن کریم و قرائت دعای پرفیض جوشن کبیر در این شب ها از ویژه برنامه ها خواهد بود، اضافه کرد: این مراسم ها با حضور اعضای بیت شریف امام راحل، مقامات کشوری و لشکری، خانواده های معزم شهدا و اقشار مردم برگزار خواهد شد.

** تمهیدات ویژه بهشت زهرا(س) در لیالی قدر
مدیرعامل سازمان بهشت زهرا(س) در ادامه به تمهیدات ویژه این سازمان در لیالی قدر اشاره کرد و گفت: طبق سنوات گذشته مراسم ویژه شب های قدر با حضور خانواده های معزز شهدا و یادگاران هشت سال دفاع مقدس در شش نقطه از گلزار شهدای بهشت زهرا(س) برگزار می شود.
سعید خال ادامه داد: سازمان بهشت زهرا(س) برنامه های ویژه ای برای مراجعه کنندگان در شب های قدر در گلزار شهدا از ساعت 22 همراه با سخنرانی، مداحی و قرائت دعای جوشن کبیر برگزار می کند.
وی با اشاره به اینکه در شب های قدر تمامی درب های بهشت زهرا(س) به روی مراجعه کنندگان باز است، تصریح کرد: 12 ایستگاه صلواتی در حرم امام خمینی(ره) و گلزار شهدا اقدام به توزیع افطاری و سحری برای روزه داران می کنند.
خال به خدمت رسانی ویژه شرکت واحد اتوبوسرانی و مترو برای انتقال زائران به مرقد مطهر نیز اشاره کرد و افزود: تمهیدات لازم جهت روان سازی ترافیک و ایجاد نظم و امنیت با همکاری نیروی انتظامی و سایر نیروهای امنیتی اندیشیده شده است.
وی یادآور شد: علاقه مندان به برگزاری مراسم شب های احیا در جوار قطعات شهدا، می توانند از مسیر پیاده راهی که از پارکینگ‌ها در نظر گرفته شده به قطعات مراجعه کنند.
مدیرعامل سازمان بهشت زهرا(س) گفت: مراسم رسمی شبهای قدر در صحن اصلی مرقد مطهر برگزار می شود و مراسم قطعه شهدا به صورت مردمی و خودجوش است.
3218/6003

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس