حناچی: فضاهای فرهنگی تهران افزایش می یابد

حناچی: فضاهای فرهنگی تهران افزایش می یابد


به گزارش عصر سه شنبه خبرنگار ایرنا، « پیروز حناچی» عصر سه شنبه در حاشیه مراسم آغاز عملیات عمرانی احداث موزه «ایران درودی» در جمع خبرنگاران اظهار داشت: خیلی خوشحالم که این موزه پس از گذشت 4 سال امروز از بلاتکلیفی خارج شد و با حمایت اعضای شورای اسلامی شهر تهران قرار است در آینده ای نزدیک موزه آثار ایران درودی در این مکان (منطقه یوسف آباد، مقابل بوستان پرستو) احداث شود.
وی افزود: تهران از ثروت های مختلف فرهنگی و هنری بهره مند است و باید تلاش کنیم این زیبایی ها را برای شهروندان به نمایش بگذاریم.
شهردار تهران ادامه داد: توسعه فضاهای فرهنگی در کلانشهر تهران همواره مورد تاکید قرار داشته و تلاش می کنیم این چنین فضاهایی را برای شهروندان خلق کنیم.
وی همچنین درباره نقش توسعه فضاهای سبز در کاهش آلودگی تهران نیز گفت: همواره توسعه فضاهای سبز به کاهش آلودگی کلانشهرها کمک می کند که در این زمینه مدیریت شهری تهران تلاش می کند با توسعه فضاهای سبز از کاهش آلودگی در تهران بکاهد.
مراسم آغاز عملیات عمرانی احداث موزه « ایران درودی» عصر امروز (سه شنبه) در محل احداث این موزه در منطقه یوسف آباد برگزار شد.
ایران درودی تجربه برگزاری 64 نمایشگاه انفرادی در موزه‌ها و گالری‌های معتبر دنیا را دارد و 80 فیلم مستند برای تلویزیون ملی سابق ایران ساخته است.
همچنین 8 اثر نفیس او در گنجینه موزه هنرهای معاصر تهران و برخی از آثارش در دیگر موزه‌های دنیا وجود دارد.
قرار است 195 تابلو این هنرمند که به صورت محضری به ملت ایران بخشیده شده، بعد از ساخت موزه که نقشه آن را جهانگیر درویش – معمار ورزشگاه تختی – هدیه کرده، به نمایش گذاشته شود.
تهرام/7243//1348

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس