خریداران اراضی در دماوند به دنبال تغییر کاربری آن هستند

خریداران اراضی در دماوند به دنبال تغییر کاربری آن هستند


مجتبی محمدی روز شنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به اهمیت جلوگیری از ساخت و ساز غیر مجاز در شهرستان دماوند اظهار داشت: با توجه به شرایط اقلیمی و قیمت اراضی، پدیده ساخت و ساز در این شهرستان افزایش یافته که این امر قطعا بر افزایش ساخت و سازهای غیر مجاز نیز تاثیرگذار است.
این مقام مسئول با تاکید براینکه شهرستان دماوند از اراضی بالایی برخوردار است، خاطرنشان کرد: در نظر داریم در سال جاری به صورت ریشه ای با این موضوع برخورد کنیم و عوامل مقصر در ادارات در خصوص ساخت و ساز غیر مجاز شناسایی و با آنان برخورد شود.
محمدی با تاکید بر اینکه ستاد مقابله با ساخت و ساز غیر مجاز شهرستان باید تقویت شود، اضافه کرد: با متصدیان املاکی که در خرید و فروش و تفکیک اراضی زراعی تسلط دارند برخورد قضایی میشود.
رئیس دادگستری شهرستان دماوند تصریح کرد: در سطح شهرستان برخی نقاط آلوده به ساخت و ساز غیرمجاز که شامل روستاهای جابان، سربندان، گرمابسرد و سید آباد و قسمتی از رودهن است، بیش از پیش مورد توجه می باشد.
وی با بیان اینکه حساسیت های کشوری در بحث ساخت و ساز غیر مجاز در دماوند به وجود آمده است تاکید کرد: دستگاه های نظارتی کشوری در دماوند فعالیت دارند و موضوعات مربوط به ساخت و ساز را مورد بررسی و نظارت قرار میدهند.
محمدی خاطر نشان کرد: در خصوص در آمد های حاصله از ساخت و ساز غیر مجاز در شهرداری و دهیاری بایست نظارت لازم صورت گیرد و ابزار مقابله با ساخت و ساز غیر مجاز تقویت شود.
تهرام/7246//6139

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس