خطر ورود آب به مسکن مهر فرون آباد پاکدشت رفع شد

خطر ورود آب به مسکن مهر فرون آباد پاکدشت رفع شد


کوروش میرزایی روز سه شنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: شهر 20 هزار نفری فرون آباد به دلیل واقع شدن در جنوب محور امام رضا(ع) در هنگام بروز بارندگی شدید در خطر وقوع سیلاب قرار دارد و در بارندگی های شدید دو روز اخیر نیز حجم زیادی آب به مناطق مسکونی جریان پیدا کرد.
وی اظهار داشت : یکی از مناطق مهم مسکونی شهر فرون آباد، مجتمع یک هزار و 640 واحدی مسکن مهر است که در هنگام ساخت این مجتمع، پیش بینی لازم برای خروج فاضلاب از آن صورت نگرفته و هر گونه انباشت آب می تواند خطراتی را برای ساختمان های چند طبقه احداث شده در آن به همراه آورد.
میرزایی گفت: از ساعاتی پیش که حجم زیادی آب از ارتفاعات شهرستان پاکدشت به سمت محور امام رضا(ع) سرازیر گردید، حجم زیادی از آب به سمت مسکن مهر یک هزار و 640 واحدی مهر فرون آباد حرکت کرد که با تلاش عوامل شهرداری، راهداری و دستگاه های خدماتی، این حجم آب با ایجاد سیل بند به بلوار اصلی فرون آباد منتقل گردید.
وی اظهار داشت: کانال انتقال پساب تهران پس از گذشتن از منطقه قیامدشت و حصار امیر، از جنوب فرون آباد عبور می کند ولی دهانه کانال در این منطقه تنگ شده و این امر باعث خروج آب از کانال می گردد.
شهردار فرون آباد پاکدشت گفت : مهمترین مشکل، ورود آشغال، زباله، پلاستیک و بطری های یکبار مصرف به پساب است که این زباله ها باعث بارزدن آب و خروج آن از کانال می شود.
وی تصریح کرد: 30 درصد از بافت شهر فرون آباد فرسوده است و ورود آب به این مناطق می تواند خساراتی را به همراه آورد.
میرزایی اظهار داشت: هم اکنون با احداث دیواره های خاکی، از ورود آب به مناطق مسکونی جلوگیری و با لایروبی مداوم کانال انتقال آب تلاش می شود تا مسیر سیلاب به سمت مناطق پائین دستی باز شود.
پاکدشت با دو بخش مرکزی و شریف آباد و سه شهر فرون آباد، پاکدشت و شریف آباد در 20 کیلومتری جنوب شرق تهران و در مسیر محور امام رضا(ع) واقع شده است.
تهرام/7254//6139

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس