دانشگاه تهران درباره منشا بوی نامطبوع پایتخت درحال تحقیق است

دانشگاه تهران درباره منشا بوی نامطبوع پایتخت درحال تحقیق است


به گزارش خبرنگار ایرنا انوشیران محسنی بندپی روز شنبه در حاشیه مراسم بازدید از بیمارستان لقمان تهران و دیدار با پرستاران این مرکز به خبرنگاران گفت: احتمال زیاد دارد علت آن بو ماده شیمیایی گاز «so2» بوده باشد زیرا این گاز آن روز نسبت به گازهای دیگر در مرکز تهران زیادتر بوده است.
وی افزود: احتمالا این بو با توجه به گزارش مرکز محیط زیست دانشگاه تهران و حجم غلظت ذرات معلق مربوط به منطقه یافت آباد تهران بوده باشد.
محسنی بندپی همچنین به موضوع منتفی شدن فعالیت گسل ها و ارتباط آن با بوی نامطبوع اشاره و بیان کرد: این موضوع به چند دلیل از جمله تغییر نیافتن سطح آب های زیرزمینی، رخ ندادن زلزله و پس لرزه منتفی است.
وی همچنین تاکید کرد: ما نگفته ایم این بو مربوط به محل دفن زباله های آرادکوه است چراکه جهت وزش باد از غرب به شرق است و هیچ ارتباطی به موضوع زباله های آرادکوه ندارد.
به گزارش ایرنا صبح امروز یک خبرگزاری به نقل از استاندار تهران در تیتر خبر خود اعلام کرد که منشا بوی نامطبوع پایتخت زباله های آرادکوه بوده که استاندار این موضوع را رد و تاکید کرد که به طور کلی درباره بوی نامطبوعی که از مدت ها پیش در حوالی فرودگاه امام خمینی(ره) در جنوب تهران وجود دارد صحبت کرده است.
عصر 12 دیماه جاری انتشار بوی نامطبوع در برخی نقاط شهر تهران خبرساز شده بود.
استاندار تهران روزهای گذشته برخی گمانه زنی ها به عنوان علت این بو شامل فعال شدن گسل ها و فعالیت آتشفشان دماوند را رد کرد و گفت: ارتباط این بو با فعال شدن گسل ها کاملا منتفی است چرا که هیچ تغییری در آب های زیرزمینی مشاهده نشد، از طرفی زلزله‌های هفته اخیر مورد بررسی قرار گرفت و خوشبختانه حتی تکان‌های کوچک هم شاهد نبودیم.
به گفته محسنی بندپی ارتباط بوی نامطبوع تهران با فعال شدن آتشفشان دماوند نیز کاملا رد شده است، چرا که جهت غالب وزش باد از غرب به شرق بوده و دماوند در شمال شرق آن هم با فاصله بسیار زیاد قرار دارد.
به گزارش ایرنا استاندار تهران همچنین در این بازدید به کمبود تخت های بیمارستانی در برخی شهرستان های استان اشاره و بیان کرد: در لایحه بودجه استان درصددیم باهماهنگی دولت و مجلس شرایطی را فراهم کنیم تا برای افزایش تخت بیمارستانی گام های مثبتی برداریم.
پروانه مافی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم خاطرنشان کرد: برای توجه به سرانه بهداشت و درمان تهران نمایندگان مجلس نشست هایی را با مسئولان استان داشتند تا مشکلات این بخش مرتفع شود.
در این مراسم فرماندار تهران و فاطمه حسینی نماینده مردم تهران در مجلس نیز از دیگر مسئولانی بودند که استاندار را همراهی کردند و به مناسبت روز پرستار با شاخه های گل از این قشر زحمتکش تجلیل به عمل آوردند.

تهرام/7247/3225 1008

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس