دستاوردهای علمی دانشگاهها خوب اطلاع رسانی نمی شود

دستاوردهای علمی دانشگاهها خوب اطلاع رسانی نمی شود


به گزارش ایرنا دکتر سید ضیا هاشمی روز سه شنبه در دیدار رئیس جهاد دانشگاهی تهران افزود: اطلاع رسانی مناسب از فعالیت ها و دستاوردهای علمی فرزندان این سرزمین در مراکز علمی، امید و تحرک را در جامعه افزایش می دهد و نتایج بسیار خوبی به همراه خواهد داشت.
وی همچنین با تشریح توانمندی های علمی جهاد دانشگاهی در سطح کشور گفت: جهاد دانشگاهی توان ورود به ظرفیت های مغفول اقتصاد کشور و اجرای پروژه های بزرگ را دارد.
هاشمی بیان کرد: جهاد دانشگاهی مانند همیشه باید ماموریت های سخت و بزرگ را برعهده گیرد و در عرصه های مختلف مانند اقتصاد دریا، توسعه گردشگری یا دیگر بخش ها نیز وارد شود.
وی اظهارداشت: جهاد دانشگاهی تاکنون نیروهای متخصص، خلاق و علمی بسیاری در سطح کشور معرفی کرده است و می تواند در عرصه علوم انسانی و حوزه گردشگری هم وارد شود و بحث فناوری را وارد این بخش ها کند.
مدیرعامل ایرنا گفت: گردشگری در شرایط تحریم می تواند از جمله زمینه های مناسب برای ورود فناوری باشد و ضدتحریم عمل کند.
وی همچنین بر وجود ظرفیت های علمی در خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) که می تواند در اطلاع رسانی دستاوردهای علمی کشور و نیز جهاد دانشگاهی بیش از گذشته به کار گرفته شود تاکید کرد.
رئیس جهاد دانشگاهی تهران نیز در این دیدار، ایرنا را در انعکاس اخبار حوزه فناوری و علمی کشور موفق و توانمند ارزیابی و بیان کرد: انتشار اخبار مربوط به حوزه فناوری مراکز علمی می تواند موجی از امید در کشور ایجاد کند.
دکتر سید علی طباطبایی خاطرنشان کرد: مقتضیات زمان نسبت به 30 سال پیش تغییر کرده است و امروز دیگر نمی توان بدون فناوری پیش رفت که در این زمینه بهره گیری از ظرفیت های مراکز علمی مانند جهاد دانشگاهی بسیار اهمیت دارد.
رئیس جهاد دانشگاهی و هیات همراه همچنین از بخش های مختلف خبرگزاری جمهوری اسلامی(ایرنا) دیدن،با خبرنگاران، دبیران و سردبیران بخش های مختلف گفت وگو کردند و در جریان فرآیندهای دریافت، تولید و انتشار اخبار دراین خبرگزاری قرار گرفتند.
سابقه فعالیت خبرگزاری جمهوری اسلامی به سال 1313 برمی گردد که پیش از پیروزی انقلاب اسلامی با عنوان «آژانس پارس» شناخته می شد.
تهرام/3001/ 1008

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس