دستور العمل ایمنی چهارشنبه سوری تهران ابلاغ شد

دستور العمل ایمنی چهارشنبه سوری تهران ابلاغ شد


به گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران، بر اساس تمهیدات پیش بینی شده، سامانه فرماندهی حادثه (lCS) ستادهای مدیریت بحران مناطق با هدف ایجاد وحدت فرماندهی فعال می شود تا هدایت عملیات در سطح منطقه انجام شود.
همچنین آمادگی مرکز پیام (اتاق بی سیم) منطقه جهت دریافت مأموریت‌ها و اعلام سریع کلیه اتفاقات به ستاد مدیریت بحران منطقه و گزارش اطلاعات حوادث رخداده به مرکز فرماندهی و کنترل سازمان بخش دیگر از موارد پیش بینی شده در این دستورالعمل است.
بر اساس این دستورالعمل ستاد های مدیریت بحران مناطق موظفند قبل از فرا رسیدن شب سه شنبه آخر سال در راستای کاهش حوادث احتمالی نسبت به تهیه و توزیع و نصب بنر، پلاکارد، بروشور و CD های آموزشی در سطح مدارس و مسیرهای پر رفت و آمد اقدام کنند.
در این دستورالعمل همچنین تاکید شده است که ستادهای مدیریت بحران نواحی فعال شوند و آمادگی لازم جهت بهره‌گیری از تجهیزات ذخیره شده در پایگاه های پشتیبانی مدیریت بحران احراز شود.
ستادهای مدیریت بحران مناطق همچنین موظف شده اند بلافاصله پس از پایان مراسم در صورت وجود خسارات جانی و مالی، نتایج را بر اساس فرم پیوست به مرکز فرماندهی و کنترل سازمان گزارش کنند.
همچنین ستادهای مدیریت بحران مناطق بر اساس تجارب و سوابق سنوات گذشته، ضمن توجه ویژه به محل‌های حادثه خیز در این مراسم، اماکن حساس و خطر آفرین سطح منطقه از قبیل پمپ بنزین‌ها، انبارهای سوخت و محل‌های نگهداری مواد شیمیایی را شناسایی و با همکاری سازمان آتش نشانی و نیروی انتظامی اقدامات کنترلی و نظارتی ویژه برای جلوگیری از بروز حوادث احتمالی را در این مکان‌ها اعمال خواهند کرد.
هماهنگی با سازمان آتش نشانی و اورژانس منطقه، هماهنگی برای جمع آوری مواد قابل اشتعال از جمله ‌شاخه‌های خشک شده،‌ لاستیک‌های کهنه و فرسوده،‌ مخازن پلاستیکی و خودروهای اسقاطی در سطح منطقه و پاکسازی ایمن محل‌هائی که مراسم در آن برگزار شده از دیگر موارد پیش بینی در این ساز و کار ابلاغی است.
تهرام/7243//1348

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس