دهیاران منازل روستایی پیشوا را در برابر حوادث طبیعی بیمه کنند

دهیاران منازل روستایی پیشوا را در برابر حوادث طبیعی بیمه کنند


به گزارش ایرنا، حسین عباسی روز سه شنبه در جلسه ستاد مدیریت بحران پیشوا افزود: یکی از مهمترین راه های کاهش میزان ضرر و زیان ناشی از حوادث طبیعی، تهیه بیمه حوادث در روستاها است، دهیاران و شوراهایی که تا کنون نسبت به این موضوع غفلت داشته اند باید هرچه سریع تر اقدامات لازم را انجام دهند تا در صورت بروز هرگونه خسارت، آلام مردم کاهش یابد.
فرماندار شهرستان پیشوا به طرح بیمه اجتماعی روستائیان نیز اشاره و تصریح کرد: در این زمینه اقدامات خوبی صورت گرفته اما نیازمند توسعه و گسترش است.
وی با تأکید بر اینکه بیمه ها نیز در مقابل می باید به تعهدات خود عمل کنند اظهار داشت: بنیاد برکت زیر مجموعه ستاد اجرایی فرمان امام(ره) دارای ظرفیت های بسیاری است که باید برای توسعه زیرساخت ها و ارتقای شاخص های زندگی روستائیان از آن بهره گرفت.
عباسی با اشاره به آغاز طرح مقاوم سازی بافت فرسوده در روستای قاسم آباد، گفت: همسان و همگام کردن تمامی روستاها در موضوع مقاوم سازی، مهمترین برنامه شهرستان پیشوا در سال 98 است.
وی تصریح کرد: دولت به منظور ترغیب روستانشینان به نوسازی و مقاوم سازی بافت فرسوده، تسهیلات متنوعی را به این مناطق اختصاص داده تا از بروز خسارات های جانی و مادی در هنگام بروز حوادث طبیعی جلوگیری شود.
پیشوا با بیش از 80 هزار نفر جمیعت در 45 کیلومتری جنوب شرق تهران واقع شده است.
تهرام/7254//6139

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس