دیگر از شن چاله های منطقه 18 برداشت نمی شود

دیگر از شن چاله های منطقه 18 برداشت نمی شود


به گزارش روز چهارشنبه ایرنا به نقل از معاونت ارتباطات و بین الملل شورای اسلامی شهر تهران زهرا صدراعظم نوری، در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی شورای شهر تهران در خصوص گودهای شن و ماسه منطقه 18 گفت: شن چاله های عمیقی که در منطقه 18 بر اثر برداشتهای گذشته از معادن شن و ماسه ایجاد شده است، وضعیت کنونی منطقه را نامناسب کرده و موقعیتی خاص را پدیدار کرده است.
وی افزود: مدتهاست که دیگر هیچ برداشتی از این گودها انجام نمی شود که می توان آن را اقدام بسیار خوبی در جهت بهبود وضعیت خاص این موقعیت به شمار آورد اما نمی توانیم تنها به همین موضوع بسنده کرد و در ادامه گودها را به شکل کنونی رها کنیم.
رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری افزود: در بازدیدی که از منطقه 18 داشتم، به همراه شهردار منطقه موضوع مورد بررسی قرار گرفت و تصمیم بر این گرفته شد که بتوانیم طرحی موضعی را برای این موقعیت تهیه کنیم تا با اجرای آن وضعیت شن چاله ها ساماندهی پیدا کند.
صدراعظم نوری تصریح کرد: شن چاله ها، وضعیت نابسامانی را ایجاد کرده و حتی موجب سستی خاک شده است بنابراین هر اقدام بدون مطالعه می تواند وضعیت را نامساعدتر کند.
وی اعلام کرد: قرار است برای این کار مشاوری ذیصلاح انتخاب شود تا کل سایت را مورد مطالعه قرار داده و براساس آن طرحی را تهیه شود که هم بتواند موقعیت منطقه را ارتقا داده و ارزش افزوده ایجاد کند و هم مخاطرات محیط زیستی را کاهش دهد.
تهرام/9343 / 1539

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس