رئیس شورای شهر: درآمد شمیرانات را برگردانید

رئیس شورای شهر: درآمد شمیرانات را برگردانید


کمال الدین محمدیان عصر دوشنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: معلمان و شهروندان لواسانات و رودبار قصران از شرایط آموزش و پرورش بخش ها از لحاظ کیفی و کمی به شدت ناراضی و گله مند هستند.
وی تشریح کرد: فرسودگی و فضای نامناسب مدارس و نبود امکانات کمک آموزشی از مهم ترین مشکلات دو بخش شهرستان بشمار می آید.
رئیس شورای اسلامی شمیرانات اذعان داشت: پس از پیگیری های مستمر توانسته ایم درآمد شهرداری های لواسان، اوشان فشم میگون و شمشک دربندسر را از استان به اداره آموزش و پرورش منطقه یک تهران (شهرستان شمیرانات) برگردانیم اما همچنان معلق مانده و در بخش ها هزینه نمی شود.
محمدیان بیان داشت: همواره به دنبال راهکارهای اجرایی هستیم تا با افتتاح حساب به نام ادارات آموزش و پرورش لواسانات و رودبار قصران، 5 درصد درآمد شهرداری ها را به منطقه برگردانیم.
وی در ادامه نیز تاکید کرد: ما خواستار استقلال این شهرستان از تهران در تمام زمینه ها هستیم که آموزش و پرورش یکی از آنها بشمار می آید.
رئیس شورای اسلامی شمیرانات با اشاره به بی مدیر ماندن اداره آموزش و پرورش لواسانات نیز گفت: مدیر آموزش و پرورش شهرستان وعده داده تا پیش از آغاز امتحانات خرداد دانش آموزان مدیر جدید این اداره را منصوب و معرفی کند.
به گزارش ایرنا، تاخیر در انتصاب مدیر اداره آموزش و پرورش بخش لواسانات شهرستان شمیرانات پس از 3 ماه به اعتراض مردم و حتی مکاتبه امام جمعه با مسئولان متولی نیز منجر شده است.
شهرستان شمیرانات متشکل از شهر شمیران (منطقه یک، بخش اعظمی از منظقه سه و شمال و شرق منطقه دو تهران) و دو بخش لواسانات و رودبار قصران با جمعیتی افزون بر 600 هزار نفر در شمال و شمال شرقی تهران واقع شده است.
تهرام/9897//6139

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس