رتبه اول ایران را در مبارزه با ساخت وساز غیرمجاز داریم

رتبه اول ایران را در مبارزه با ساخت وساز غیرمجاز داریم


به گزارش ایرنا مجید صفری چهارشنبه شب در یک برنامه تلویزیونی با اشاره به «هجوم ساخت و سازهای غیرمجاز در سطح شهرستان از سال های گذشته» گفت: امسال تیم ویژه مقابله با ساخت و سازهای غیرمجاز در فرمانداری دماوند تشکیل شد.
وی افزود: با تجهیز نهادهای مربوط همچون جهاد کشاورزی، منابع طبیعی، شهرداری ها و … توانستیم در سطح کشور از لحاظ آمار مقابله با ساخت و ساز مقام اول را کسب کنیم.
صفری در عین حال با بیان اینکه تنها نباید با تخریب در مقابل ساخت و سازهای غیرمجاز ایستاد گفت: تقویت بخش بوم گردی و اسکان مسافران می تواند زمینه حضور گردشگر بیشتر را فراهم کند و شاهد این میزان ساخت و ساز غیرمجاز نباشیم.
وی یکی از اولویت های دماوند را تقویت بخش گردشگری خواند و اظهارداشت: اکنون 30 نقطه گردشگری در حوزه شهری و 60 نقطه گردشگری در حوزه روستایی مشخص شده است.
به گفته صفری از ابتدای سال تاکنون 12 نقطه در حوزه روستایی با اجرای طرح بوم گردی به مرحله بهره برداری رسیده و در حوزه شهری نیز هفت نقطه در دستور کار است.
صفری گفت: در تلاش هستیم تا پایان دهه مبارک فجر این مناطق هدف گردشگری را در شهر و روستا به 20 نقطه افزایش دهیم.
وی یکی از این مناطق مورد توجه شهرستان را در حوزه گردشگری، هتل شهر آبعلی معرفی و بیان کرد: این هتل سال های متمادی بلااستفاده بود که اکنون از بنیاد مستضعفان تحویل گرفته ایم و با نظارت شهرداری آبعلی و جذب سرمایه گذار، ساماندهی این منطقه تاریخی و گردشگری را در دستور کار داریم و پیش بینی می کنیم تا دو سال آینده به مرحله بهره برداری برسد.
وی همچنین به ساماندهی پیست اسکی آبعلی اشاره و خاطرنشان کرد: این مکان تفریحی نیز در گذشته دارای مدیریت واحدی نبود که امسال این مهم در دستور کار قرار گرفته و اکنون تحت مدیریت شهرداری آبعلی است و با حمایت اداره ورزش و جوانان و بخش خصوصی در نظر داریم طرح عظیم ورزشی در یکصد هکتار را به مرحله بهره برداری رسانیم تا در تمامی فصول قابل استفاده باشد.
فرماندار دماوند در ادامه اجرای پروژه فاضلاب و اتمام پروژه شهرک صنعتی 2 شهرستان دماوند که حدود 10 سال بلاتکلیف مانده بود را از جمله مهمترین مصوبات انجام شده در کمیته مشترک برنامه ریزی این شهرستان برشمرد.

**کمربندی جنوبی دماوند احیا می شود
فرماندار شهرستان دماوند با اشاره به نیاز شهر دماوند به وجود دو کمربندی به منظور کنترل تردد مسافران در محور تهران به فیروزکوه و محدوده شهری اظهارداشت: اکنون پروژه کمربندی غربی شهر دماوند به عنوان کمربندی سرهار در حال تکمیل است که امید داریم تا پایان سال قابل بهره برداری باشد.
وی ادامه داد: یکی از نیازهای دیگر شهرستان کمربندی جنوبی دماوند است که در دولت قبل مسکوت ماند ولی در تلاشیم این مهم را احیا کنیم.
به گفته صفری، اکنون پروژه کمربندی جنوبی دماوند در دست مطالعه در وزارت راه و شهرسازی است که بعد از مطالعه نهایی میزان اعتبار آن مشخص خواهد شد.
این مقام مسئول درباره پروژه فاضلاب شهرستان نیز توضیح داد: این پروژه از نیازهای ضروری شهرستان بود که از آذر سال جاری مراحل ثبت نام انشعاب فاضلاب برای شهروندان دماوندی آغاز شده و اکنون حفاری پروژه در شهرهای رودهن و آبعلی با پیشرفت 45 درصدی در حال اجراست.
صفری با بیان اینکه پیش بینی اجرای این پروژه در شهرستان سه سال است تصریح کرد: در کنار اجرای این پروژه در پنج شهر دماوند، طرح فاضلاب روستایی نیز در دستور کار قرار دارد.

تهرام/7246/ 1008

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس