روزانه 8 هزار گردشگر از نوروزگاه شمال تهران بازدید کردند

روزانه 8 هزار گردشگر از نوروزگاه شمال تهران بازدید کردند


به گزارش روز شنبه ایرنا از روابط عمومی شهرداری منطقه یک، مجتبی توسلی در این باره اظهار داشت: نوروزگاه شهرداری منطقه یک از 3 تا 10 فروردین از ساعت 11 تا 17 با اجرای برنامه های شاد و متنوع با محوریت خانواده و سنت های اصیل ایرانی میزبان گردشگران نوروزی بود.
وی با بیان اینکه این نوروزگاه در 2 بخش سن و غرفه های فرهنگی فعال بود گفت: بخش سن شامل آوازهای اصیل ایرانی، خیمه شب بازی، کمیک استریپ، نقالی و نوروز خوانی، کودک، مسابقه و عروسک های غول پیکر و بخش غرفه شامل 40 غرفه صنایع دستی، فرهنگی و هنری، سوغات شهرستان ها، گل و گیاه، گریم و نقاشی کودک، عرقیات و طب سنتی بود.
توسلی با اشاره به طرح پرسه در شهر و اتوبوس های گردشگری افزود: بیش از 4 هزار گردشگر از طریق ایستگاه های گردشگری واقع در میدان تجریش ، باغ فردوس و محمودیه از جاذبه های منطقه یک و تهران بازدید کردند که بیشترین حجم مسافرین از طریق دو ایستگاه تجریش و باغ فردوس جا به جا شد.
معاون شهردار منطقه یک خاطرنشان کرد: در 12 ایستگاه اطلاع رسانی سطح منطقه نیز 6 هزار بسته تهران گردی شامل نقشه تهران، بلیت های تخفیفی مراکز گردشگری شهر تهران و 2 هزار نسخه بروشور تخصصی و نقشه ویژه شمیران در بین گردشگران، شهروندان و مسافران نوروزی توزیع شد.
وی ادامه داد: غرفه های اطلاع رسانی گردشگری واقع در میدان تجریش، دربند، مقابل کاخ نیاوران و دارآباد از پر بازدیدترین غرفه ها بودند.
تهرام/9353//6139

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس