زنان به بودجه و امکانات بیشتری نیاز دارند

زنان به بودجه و امکانات بیشتری نیاز دارند


فریبا نظری پور کیایی روز یکشنبه در حاشیه مراسم افتتاحیه نمایشگاه صنایع دستی هنرمندان شهرری به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: حوزه زنان بودجه مستقلی ندارد ولی این موضوع به معنای بسته شدن راه برای فعالیت زنان در بخش تولید و فعالیت نیست.
وی افزود: استفاده از بودجه بهزیستی، کمیته امداد، جهاد کشاورزی، سازمان فنی حرفه ای، معاونت زنان ریاست جمهوری و سمن ها می تواند راهگشای حل مشکلات تولیدکنندگان زن باشد.
نظری پور ادامه داد: امسال با کمک مجلس و معاونت زنان ریاست جمهوری، اعتبار ناچیز 5 درصدی از هزینه استانداری ها در اختیار بانوان قرار گرفت و امیدواریم برای سال آینده به سمت افزایش این اعتبار و همچنین استقلال بودجه در حوزه بانوان باشیم.
وی گفت: اگرچه بودجه ای مستقل و مشخص برای حوزه زنان وجود ندارد اما در حال حاضر از تمامی ظرفیت ها برای رفع معضلات زنان استفاده می شود.
مشاور امور بانوان و خانواده وزیر کشور ادامه داد: رایزنی های لازم برای ایجاد مکانی مستقل و نمایشگاهی در زمینه ارائه تولیدات و فروش محصولات زنان کارآفرین با شهرداری تهران انجام شده است.
وی با بیان اینکه برای استفاده از تسهیلات صندوق توسعه ملی و کارآفرینی امید اقداماتی مناسبی انجام شده است، تصریح کرد: تقویت مشاغل خانگی و واحدهای تولیدی که از نیروهای زن برخوردارند مورد توجه ویژه ای قرار دارد.
نظری پور با بیان اینکه وزیر کشور تاکید زیادی بر حل مشکلات زنان کارآفرین دارد، گفت: بر همین اساس، ابلاغیه ای به استان ها ارسال شد تا موارد و مشکلات واحدهای تولیدی زنان در اولین فرصت و با قید فوریت شناسایی شوند.
مشاور امور بانوان و خانواده وزیر کشور عنوان کرد: تمام اقدامات و اهتمام در راستای جلوگیری از تعطیلی واحدهای تولیدی زنان و یا ممانعت از پرداخت حقوق این قشر برنامه هایی با سرعت انجام شده و در حال رسیدگی است.
6003/1970

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس